Latvijas komandai Rīgas VEF "MasterCard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas finālspēles beigās pietrūcis spēka un arī sportiskās veiksmes, kas neļāva izcīnīt uzvaru, uzskata vienības galvenais treneris Ramūns Butauts.

Kā ziņots, svētdien aizvadītajā mačā Rīgas VEF ar 67:75 (14:20, 21:20, 20:13, 12:22) līdzīgā cīņā piekāpās Lietuvas vienībai Kauņas "Žalgiris".

Rīgas VEF kļuva par pirmo Latvijas komandu, kas spēlējusi BBL finālā, bet "Žalgiris" pēc panākuma kļuvis par pirmo vienību, kas turnīrā triumfējusi četras reizes.

"Spēli neiesākām labi, taču vēlāk kopējiem spēkiem izdevās atgūties un pat brīžiem kontrolēt mača gaitu," Butauta teiktais citēts lietuviešu portālā "krepsinis.net". "Diemžēl beigās pietrūka spēka un arī sportiskās veiksmes, jo mums nebija pietiekami daudz laika, lai pienācīgi sagatavotos šai spēlei. Spēlētāji bija gatavi no taktiskā viedokļa, jo skatījāmies video."

Tikmēr "Žalgiris" galvenais treneris Iljass Zuross atzina, ka komanda ļoti smagi strādājusi, lai sagatavotos mačam ar Rīgas VEF.

"Mums ir ļoti liels gandarījums par šo panākumu. Mums šajā sezonā jau ir divi tituli, un vēlamies izcīnīt arī trešo. Rīgas VEF bija labi pastrādājusi, un finālmačs izdevās aizraujošs," izteicās Zuross. "Mana komanda ir iemācījusies uzvarēt, tāpēc esmu apmierināts, ka varu strādāt ar šiem spēlētājiem. Katru reizi nenotiek tā, kā vēlētos, taču puiši smagi strādā, lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu."

Sestdien notikušajos pusfinālos Rīgas VEF ar 79:68 uzvarēja citu Lietuvas klubu Viļņas "Lietuvos rytas", bet "Žalgiris" ar 108:55 pārliecinoši apspēlēja Latvijas klubu "Ventspils".

Turnīra līdzšinējos sešos pastāvēšanas gados visas reizes finālā bija tikušas "Lietuvos rytas" un "Žalgiris" un katra komanda bija triumfējusi pa trīs reizēm. Savukārt Latvijas komandas trīs reizes bija spējušas ierindoties trešajā vietā, kad 2007. un 2010. gadā to paveica "Ventspils" komanda, bet 2008. gadā - "ASK Rīga".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO