Baktēriju daudzums, kas atklāts uz ASV eksportētajos SIA «Zilā lagūna» konservos, ir bijis pieļaujams saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) standartiem. Savukārt problēmas ASV radušās šajā valstī noteikto stingrāko normu dēļ, sacīja uzņēmuma laboratorijas vadītāja Nadežda Uļceva.

ASV no tirdzniecības atsauc "Latis" produktus

Kā ziņots, ASV pārtikas uzraudzības dienesti Ņujorkas pavalstī atsaukuši no tirdzniecības vairākus produkcijas veidus, ko ražojusi "Zilā lagūna", jo zivju produkcijā atklāta baktērija listeria monocytogenes. Šīs baktērijas izraisītie simptomi atgādina gripu un īpaši bīstami grūtniecēm un cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu. No pārdošanas atsaukti siļķu filejas konservi "Antalja", siļķes fileja garšvielās, siļķes fileja "Matjē", "Forelka", kā arī laša filejas gabaliņu konservi. Visi ražojumi ASV tirgoti ar zīmolu "Latis".

"Izejvielu iepērkam no Norvēģijas un Krievijas un laboratoriski to pārbaudām.

Baktērijas ir bijušas uz šīm zivīm, tomēr to daudzums atbilst ES pieļaujamām normām,

proti, nepārsniedz 1 miligramu uz 25 gramiem. Tomēr ASV patlaban ir pastiprināta uzmanība pret šo baktēriju, līdz ar to pēdējo mēnešu laikā noteiktas stingrākas normas. Baktērija konstatēta konservos, kas ASV nogādāti jau pirms gada, kad valstī šo stingro normu vēl nebija," skaidroja Uļceva.

Pastiprināti pārbauda visas izejvielas

Viņa arī norādīja, ka patlaban "Zilajā lagūnā" pastiprināti pārbauda visas izejvielas un attiecīgie rādītāji ES noteiktās normas joprojām nepārsniedzot.

Uļceva nevarēja atbildēt uz jautājumu, cik liels daudzums zivju konservu ticis eksportēts uz ASV un cik konservu izņemts no pārdošanas.

Kā iepriekš informēja Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere, PVD nekavējoties veiks pārbaudi SIA "Zilā lagūna».

"Listēriju klātbūtne produktos liecina par higiēnas prasību pārkāpumiem ražošanas procesā, tāpēc PVD veiks pilnu pārbaudi uzņēmumā.

Lai pārbaudītu uzņēmuma saražotās produkcijas nekaitīgumu, PVD ņems produktu paraugus un nosūtīs laboratoriskajai izmeklēšanai," norādīja Meistere.

Pārbaudes laikā tiks noskaidrots, kādas preču partijas ir vestas uz ASV un vai tās ir pieejamas arī tirdzniecībā vietējā tirgū. Ja tā būs, PVD apturēs produkcijas izplatīšanu līdz pārbaužu beigām.

"Rimi" un "Supernetto" izņem no veikalu plauktiem visu "Zilās lagūnas" produkciju

Līdz brīdim, kad no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) tiks saņemta detalizētāka informācija par SIA "Zilā lagūna" zivju konserviem, no veikaliem "Rimi" un "Supernetto" izņemta visa uzņēmuma produkcija, informēja veikalu pārstāve Laura Podskočija.

"Lai gan "Rimi" sortimentā nav "Zilās lagūnas" ražotās siļķes filejas eļļā "Antalja" un siļķes filejas eļļā ar garšvielām, baltoties uz ASV Pārtikas un medikamentu administrācijas sniegto informāciju par preču zīmes "Latis" zivju produktu neatbilstību kvalitātes prasībām, visā Latvijā no tirdzniecības izņemam visu šī uzņēmuma ražoto produkciju. Patlaban tiek gaidīta detalizētāka informācija no PVD," sacīja Podskočija.

Viņa arī norādīja, ka "Rimi" prioritāte ir produktu kvalitāte un pārtikas drošums, tādēļ, ja rodas kaut mazākās aizdomas par produktu neatbilstību kvalitātes prasībām, tiek lemts par to izņemšanu no veikalu sortimenta.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams