Tagad arī Lexus ir pārstāvēts premium segmenta hečbeku tirgū ar modeli CT-200h. Šis ir arī pirmais Lexus markas auto ar priekšpiedziņu, turklāt no konkurentiem, piemēram, BMW 1.sērijas un Audi A3, tas atšķiras ar to, ka ir pieejams tikai un vienīgi ar hibrīddzinēju.

Lexus CT-200h ir automobilis, kura tehniskais analogs Eiropas tirgū ir hečbeks Toyota Auris HSD, kas savukārt atvasināts no modeļa Toyota Prius. Tas nozīmē, ka arī Lexus hečbeks ir apgādāts ar hibrīdsistēmu, kuru veido 1,8 litru benzīna motors un elektromotors, kurš atrodas vienā korpusā ar bezpakāpju variatoru. Hibrīddzinēja kopējā jauda sasniedz 136 zirgspēkus, kas šādam auto nav īpaši daudz.

Atkarībā no situācijas vadītājs pats var izvēlēties no trim braukšanas režīmiem - ekonomisko, kas ir visrāmākais un ar mazāko degvielas patēriņu, normālo un sportisko, kuru ieslēdzot, ekonometrs instrumentu panelī atbrīvo vietu tahometram un dinamika iegūst Lexus cienīgus parametrus.

Nelielu attālumu Lexus CT-200h spēj veikt arī elektrorežīmā, taču sasniegt oficiāli uzrādīto patēriņu 4,1 litra apmērā ir diezgan grūti. Tai pašā laikā var atzīmēt, ka arī vairāk par 7 l/100 km sasniegt ir grūti.

Salonā CT-200h ir tipisks Lexus ar kvalitatīviem, mīkstiem, labi nostrādātiem materiāliem, ērtiem sēdekļiem un augstu akustisko komfortu, kā arī labu aprīkojumu, kas mainās atšķirībā no pircēja vēlmēm un finansiālajām iespējām.

Lai uzzinātu vairāk par Lexus CT-200h un vai auto, kurš ir mazākais Lexus piedāvājumā, maksā, piemēram, par pusi mazāk nekā IS250, skaties VIDEO.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO