Rīga kopumā esot gatava tūrisma vasaras sezonai, tā šodien atzinuši tūrisma nozarē strādājošie, kas to gaida ar nepacietību. Rīgas vadība, kas ieguldījusi līdzekļus Latvijas galvaspilsētas popularizēšanā, šajā sezonā prognozē ierodamies vairāk nekā vienu miljonu tūristu, tā otrdien informēja LNT ziņas.

Šogad Rīga uzstādījusi sev augstu latiņu. Vairāk nekā viens miljons tūristu Latvijas galvaspilsētu apmeklējuši vien 2004.gadā. Savukārt viens no nozarei kritiskākajiem gadiem bijis 2009.gads.

Taču 2010.gadā Rīgā viesojušies jau par aptuveni piektdaļu ārvalstu viesu vairāk, tādējādi sasniedzot 860 tūkstošus. Lielākais tūristu pieplūdums bijis no Krievijas, Vācijas, Norvēģijas un Somijas, vēstīja LNT ziņas.

Naglis: Realizētas daudzas labas lietas

Rīga kopumā esot gatava vasaras sezonai, tā šodien secinājuši Latvijas tūrisma nozarē strādājošie un arī Rīgas pašvaldības vadība.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis pauda viedokli: „Ir daudzas labas lietas izdarītas pēc šīs te krīzes, kas piespiedusi, - ievērojami uzlabojusies drošība, kārtība. Tūrists jūtas drošāk. Krietni sakarīgāks cenu līmenis Rīgā - ne tāds kā iepriekš. Šogad beidzot atrisinās tualešu jautājumu.”

Tomēr Naglis norādījis arī uz lietām, ar ko saskaras tūristi un kas grauj pilsētas tēlu. Problēmas radot piebraukšana pie Rīgas Centrālās stacijas gan ar autobusiem, gan vieglajām automašīnām. „Nav kur apstāties, un, ja apstājies, saņem attiecīgo uzlīmi, ka tu pārkāp noteikumus,” teica Naglis.

Tāpat problēmas esot arī saistībā informācijas nodrošināšanu. Šī ir tā joma, ko varētu uzlabot. Labs piemērs, no kā Rīgai vajadzētu mācīties šajā ziņā, esot Ventspils. „Gaumīgi, pieejami, saredzami un viegli orientēties,” skaidroja Naglis.

Uzlabos vīzu izsniegšanu

Papildu bažas radot arī vīzu izsniegšanas jautājums. Ārlietu ministrijai (ĀM) tika papildus piešķirti tikai 400 000 latu prasītā pusotra miljona vietā. Šo naudu ministrija izlietos, stiprinot pārstāvniecības, kurās ir liels pieprasījums pēc vīzām.

ĀM Juridiskās un konsulārās direkcijas vadītāja Alda Vanaga norādījusi, ka netiks pieņemti jauni darbinieki, bet gan nosūtīti esošie darbinieki strādāt pārstāvniecībās uz laiku. „Ārlietu ministrija savu resursu ietvaros izdarīs maksimālo, izlietos un izplānos šo resursu tā, lai maksimāli apkalpotu vīzu pieprasītājus, braukt gribētājus, bet, vai ar to būs pietiekami, rādīs vasara,” atzina Vanaga.

Aptaujas liecina, ka ar katru gadu pieaug apmierināto tūristu skaits. 2010.gadā, braucot prom no Rīgas, gandarīti bijuši 69% tūristu. Tas ir par 10% vairāk nekā 2009.gadā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams