Kuldīgas pilsētas domes deputāts Guntis Būmeistars tiek vainots autoavārijas izraisīšanā pagājušā gada vasarā, līdz ar to 20.maijā nozīmēta kārtējā tiesas sēde. Autoavārijā cietusī sieviete apgalvo, ka deputāts aizvien vēl neesot ar viņu kontaktējies un arīdzan ievilcies kā tiesas, tā arī apdrošināšanas atlīdzības izmaksas process, tā pirmdien vēstīja LNT raidījums „Tautas balss".

Autoavārijā cietušās Ligitas atmiņās palicis brīdis, kad braukts pa apvedceļu KuldīgaTukums, pēc kā viņa jau attapusies ātrās palīdzības mašīnā. Autoavārijas apstākļu analīze liecinot, ka Ligitas automašīnā ietriecies kāds autovadītājs, kurš bija braucis pa mazākas nozīmes ceļu, neievērojis ceļa zīmi, kas pieprasa dot ceļu, un notikusi sadursme.

Deputāts neliekas ne zinis?

Ligitas automašīna triecienā tikusi aizsviesta 25 metrus tālāk. Sadursmē cieta ne vien auto, bet arī tā vadītāja Ligita. Viņu aizvien vajā atmiņas zudumi, sāpes mugurā un slikta pašsajūta, kas atgādinot par notikušo ceļu satiksmes negadījumu, vēstīja „Tautas balss”.

Slimnīcā sieviete uzzinājusi, ka viņas automašīnā ietriecies Kuldīgas pilsētas domes deputāts Guntis Būmeistars. „Rodas jautājums – ja šis cilvēks ievēlēts kā mūsu pilsētas aizstāvis, tad līdz šim brīdim viņš nav kontaktējies ar mani un nav arī nekāds risinājums ar viņu panākts,” atzina Ligita.

Savukārt Būmeistars intervijā „Tautas balsij” noliedza, ka nebūtu kontaktējies ar cietušo sievieti. „Jā, to jau viegli pieminēt, ka es deputāts un tā tālāk. Es tajā pašā avārijas dienā biju ieradies, atstāju savu telefona numuru. Es viņiem teicu: ja viņiem ir kādi jautājumi, ja rodas kāda nepieciešamība, lai griežas pie manis un mēģināsim to lietu risināt,” apgalvoja Būmeistars.

Klapatas ar apdrošināšanas kompensāciju

Pēc ilgas ārstēšanās slimnīcā sieviete iesniegusi prasību izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību. Būmeistars esot apdrošinājies „Baltijas apdrošināšanas namā” (BAN), taču, pēc Ligitas domām, apdrošinātājs gandrīz gadu velkot šo lietu garumā un nevēloties izmaksāt viņai pienākošos atlīdzību.

Apdrošinātājs esot gatavs maksāt 2000 latu, ja vien cietusī nepaturēs savu auto „Opel Vectra”. Savukārt, ja tomēr Ligita vēlas paturēt sadauzīto auto, tad „BAN” maksāšot tikai 1700 latu. Turpretim cietusī uzskata, ka pirms avārijas viņas auto vērtība bijusi 4000 latu apmērā, jo tas bijis labā tehniskā stāvoklī un ar mazu nobraukumu.

Kā „Tautas balsij” skaidroja „BAN” pārstāvis Uģis Ieviņš, cietusī neesot pie viņiem vērsusies un teikusi, kas viņu neapmierinot. Tādēļ Ieviņš iesaka rakstīt sūdzību, un tā tiks izvērtēta. Taču, ja cietušo pusi neapmierinās galalēmums, tad esot vēl iespēja cīnīties par savu taisnību Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojā.

Tiesājas pret avārijas izraisītāju

Tomēr Ligita izvēlējusies citu ceļu – vērsties tiesā pret avārijas izraisītāju - deputātu Būmeistaru, ziņoja raidījums. 20.maijā esot nozīmēta kārtējā tiesas sēde. „Tiesa būs jau trešo reizi, un nezinu, cik ilgi tas varētu vilkties,” sacīja Ligita, kura uzskata, ka tiesas process ievilcies, jo avārijā vainotais deputāts izvairoties no tiesas.

Apspiežot tiesas lēmuma kavēšanos, Būmeistars intervijā atzinis, ka cietusī „negrib vienoties”. Esot bijusi tikšanās par atlīdzības summu, lai lietu varētu izbeigt, taču advokāti paziņojuši, ka tas nebūs iespējams.

Tā kā tiesas lēmums vēl nav bijis, Ligita aizvien nevarot saņemt apdrošināšanas atlīdzību. Tikmēr apdrošināšanas kompānija "BAN" raidījumam apgalvoja, ka trīs dienu laikā pēc tiesas lēmuma pasludināšanas, cietušajai tiks izmaksāta pieprasītā kompensācija – par automašīnu, veselību un nodarīto morālo kaitējumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO