Karaliskās kāzas svinētas arī Latvijā. Lielbritānijas vēstniecība viesnīcā „Radisson SAS Daugava” šodien rīkoja svinīgu pieņemšanu, kurā atzīmēja divus svarīgus notikumus – gan jaunā pāra kāzas, gan karalienes Elizabetes II dzimšanas dienu, vēstīja LNT ziņas.

Rīgu un Lielbritānijas galvaspilsētu Londonu šķir vairāk nekā 2000 kilometru, tomēr uz pieņemšanu sanākušie vēlas svinēt prinča Viljama un viņa izredzētās Keitas Midltones kāzas par spīti attālumam.

„Viens no lieliskākajiem mūsu karaliskās ģimenes aspektiem ir tas, ka mums ir gadu simtiem senas tradīcijas, ceremonijas un kultūras paražas. Es domāju, ka lielākā daļa britu to novērtē un viņiem tas patīk, un tā ir nozīmīga mūsu nacionālās identitātes daļa,” atzina Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Endrjū Sopers.

Pieņemšanā jūsmo par karalisko ģimeni

Kā novēroja LNT ziņas, noskaņa Lielbritānijas vēstniecības rīkotajā pieņemšanā bijusi ļoti svinīga. Uz to bija pulcējušies aptuveni 300 viesu, kas pauda prieku un līksmoja par iespēju sekot un just līdzi karaliskās ģimenes kāzām.

Daudzi to uzskata par pēdējo 30 gadu gaišāko un nozīmīgāko notikumu, kas vieno britus visā pasaulē. Starp viesiem arī Judžīna Robertsa, kas bijusi klāt arī prinča Čārlza un princeses Diānas kāzās 1981.gadā.

„Es mīlu karalisko ģimeni. Mums patīk lasīt par viņiem un redzēt viņus televīzijā. Tādā dienā kā šī es pati jūtos tā, kā piedalīdamās svētkos un ceremonijā, mums ļoti patīk vērot šīs paražas,” sajūsmu pauda Robertsa.

Intriga par Keitas kāzu tērpu

Vēstniecība uz viesībām bija uzaicinājusi gan valstsvīrus, gan Lielbritānijas vēstniecības sadarbības partnerus un citu vēstniecību pārstāvjus. Vērojot tiešraidi no Londonas, dāmas nepacietībā gaidījušas līgavas Keitas Midltones parādīšanos kāzu tērpā.

Lielbritānijas vēstniecības atašeja sieva Natālija Bulla atzina: „Cilvēki ir ļoti satraukti un vēlas redzēt Keitu, jo viņa nāk no parastajiem ļaudīm un tādēļ daudzi jūtas viņai daudz tuvāki. Tas ir katras mazas meitenes sapnis, ka viņa kļūs par princesi!”

Čalas pieklust zvēresta laikā

Arīdzan Lielbritānijas aizsardzības atašejs Baltijas valstīs Ians Vatss pauda pozitīvus vārdus: „Kādu dienu viņš būs mans karalis, ja es dzīvošu pietiekami ilgi, lai to pieredzētu. Tagad viņš apņem par sievu topošo karalieni Vestminsteras abatijā. Man personīgi tas ir brīnišķīgs notikums!”

Savukārt saviesīgās runas pieklusušas brīdī, kad princis Viljams un līgava Keita deva svinīgo zvērestu. Šo momentu pieņemšanas viesi vērojuši tālrādē ar aizturētu elpu. Pēc gredzenu mīšanas viesi tika cienāti ar īpaši šefpavāram Mārtiņam Rītiņam pasūtītu torti, kas tapusi pēc īpašas skotu tradicionālās receptes.

Skatīt pievienoto video!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO