24 stundu ģenerālstreiks Grieķijā, kas iecerēts kā strādājošo protests pret valdības taupības pasākumiem, izvērties sadursmēs ar policiju, trešdien vēstīja LNT ziņas.

Grieķijas galvaspilsētā Atēnās kārtējo reizi desmitiem tūkstoši cilvēku izgājuši ielās. Tādējādi pārtraukts sabiedriskā transporta un skolu darbs, slēgti arī veikali, bet slimnīcas sniedzot vien neatliekamo palīdzību.

Cilvēki protestē pret algu samazināšanu, nodokļu paaugstināšanu un garāku darba nedēļu. Kāda Grieķijas iedzīvotāja pauda uzskatu, ka ar taupības pasākumiem valdība iznīcināšot tautu. Viņasprāt, ielās būtu jāiziet miljoniem cilvēku.

Ģenerālstreiks drīz vien izvērties vardarbībā. Agresīvi demonstranti apmētājuši policistus ar degmaisījuma pudelēm un citiem priekšmetiem, vēstīja LNT ziņas. Kārtības sargi mēģinājuši savaldīt protestētājus ar stekiem un asaru gāzi. Tiek ziņots, ka sadursmēs vismaz trīs cilvēki tika ievainoti.

Lai gan protests sit augstu vilni, Grieķijai draud jauni taupības pasākumi. Valstī ieradušies starptautisko aizdevēju pārstāvji, kuri izvērtēs, kā Grieķijas valdība īsteno viņu prasības.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams