Valsts prezidents Valdis Zatlers Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieka Alvja Vilka atbrīvošanu no amata nākamnedēļ plāno pārrunāt ar premjeru Valdi Dombrovski ("Vienotība").

Prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa norādīja, ka prezidents nav iepazinies ar argumentāciju Vilka atbrīvošanai no amata. Taču šo jautājumu Zatlers nākamnedēļ plāno pārrunāt ar Ministru prezidentu. Tikšanās paredzēta 18.maijā.

Arī premjers pagaidām nekomentē KNAB priekšnieka Normunda Vilnīša lēmumu atbrīvot no amata Vilku, jo pašlaik atrodas vizītē Igaunijā. Dombrovskis pirmdien iepazīsies ar situāciju un tad paudīs savu viedokli, aģentūrai BNS sacīja Valsts kancelejā.

Jau vēstīts, ka Vilks piektdien apliecināja, ka Vilnītis viņu atbrīvojis no amata pēc disciplinārlietas izmeklēšanas beigām. Vilks pašlaik iepazīstas ar Vilnīša lēmumu, taču viņš to saista ar KNAB priekšnieka vēlmi atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

No amata atbrīvotais KNAB priekšnieka vietnieks Vilnīša lēmumu pārsūdzēšot tiesā, kaut arī viņš apzinās, ka tiesāšanās var ieilgt gadiem. Pie premjera Valda Dombrovska ("Vienotība") par savu atbrīvošanu Vilks neplāno vērsties, jo KNAB priekšnieks ignorējot premjera rezolūcijas un rīkojumus.

Vilkam nelabvēlīgs izrādījies arī Administratīvās rajona tiesas lēmums, kas pieņemts piektdien.

Tiesā iesniegtais lūgums bija par pagaidu atrisinājumu, proti, Vilks lūdza apturēt rīkojumu par atstādināšanu uz laiku, kamēr notiek tiesvedība. Ņemot vērā to, viņš līdz lietas izlemšanai pēc būtības lūdza atjaunot viņu amatā.

Administratīvajā rajona tiesā teica, ka Vilka lūgums ir noraidīts.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams