Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija paudusi gatavību tiesāties ar Latvijas valsti, jo uzskata, ka Saeimas deputāti atbalstījuši nelikumīgu uzņēmējdarbību. Tiesāšanās apsvērta pēc tam, kad šonedēļ Saeima neatbalstīja likuma grozījumus Autopārvadājumu likumā, ar kuriem bija plānots ierobežot neregulāros pasažieru pārvadājumus, svētdien informēja LNT ziņas.

Pasažierus "noceļ" degungalā

Pasažieru pārvadātāji, kas uzdodas par neregulārajiem reisu veicējiem, braukā gandrīz visos starppilsētu autobusu maršrutos. No tiem populārākie maršruti ir Rīga – Liepāja un Rīga - Bauska.

Pasažieri tiek nolūkoti turpat autoostas tuvumā. Dažu minūšu laikā mikroautobuss pilns ar braucējiem, turklāt apmierinātas abas puses - gan braucēji, gan vedējs, tā novēroja LNT ziņas. Tādēļ par šādu rīcību neapmierinātību paudis Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) vadītājs Pēteris Salkazanovs.

Klienti tiek atņemti degungalā, norādījis Salkazanovs. Neregulāro pārvadātāju kustības grafiks nav publiski pieejams. Tomēr asociācija secinājusi, ka mikroautobusi braucot vienlaikus vai arī visbiežāk tieši 5 līdz 15 minūtes pirms oficiālā sabiedriskā transporta atiešanas laika.

Salkazanovs: Valsts ir zaudētāja

Tādēļ neiegūtos ienākumus pasažieru pārvadātāji mēra miljonos. Salkazanovs LNT ziņām sacīja: „Ja mēs paskatāmies, cik viņi samaksā nodokļos un ar kādu degvielu un tā tālāk viņi braukā, dabīgi, tad valsts ir zaudētāja. Šī nosacīti ēnu ekonomika, pret kuru mēs šodien cīnāmies, ir 8 miljoni latu gadā.”

Jau ziņots, ka Satiksmes ministrija plānoja ierobežot šos neregulāros pasažieru pārvadātājus. Taču Saeimas deputāti šonedēļ neatbalstīja stingrāku vēršanos pret tiem. Kā arguments ticis minēts, ka tas iznīcinās mazo biznesu, vairos bezdarbnieku skaitu un galu galā ierobežos cilvēka tiesības brīvi pārvietoties.

Tomēr LPPA šo Saeimas lēmumu plāno apstrīdēt tiesā, vēstīja LNT ziņas. Deputāti varētu būt balsojuši pretēji Eiropas Savienības regulai, uzskata Salkazanovs.

„Tur ir runa par ekskluzīviem pārvadājumiem un ekskluzīvām tiesībām. Šīs tiesības godīgā konkursā ir ieguvuši 64 pārvadātāji, un atbilstoši šīm ekskluzīvām tiesībām un noslēgtajiem līgumiem valstij jānodrošina, lai šajos regulārajos maršrutos nebūtu citu pārvadātāju,” skaidroja Salkazanovs.

SM lietos citas metodes

Arī Satiksmes ministrija (SM) iecerējusi citas metodes, kā iegrožot neregulāros pasažieru pārvadātājus. SM Sauszemes transporta departamenta direktors Andris Lubāns LNT ziņām norādīja, ka sadarbībā ar citām kompetentām institūcijām, kā Valsts ieņēmumu dienests un policija, tikšot rīkotas pārbaudes.

„Pārbaudes veiksim, lai panāktu, ka ievēro visas noteiktās prasības - autovadītāja darba atpūtas režīmu, lai tiktu nomaksāti visi nodokļi par tiem ieņēmumiem, kuri tiek saņemti ar pasažieriem, tādā tiesiskā regulējumā viņus kontrolējot,” uzsvēra Lubāns. Turklāt šobrīd nemaz nevarot sodīt neregulāros pasažieru pārvadātājus par to, ka viņi grauj sabiedriskā transporta sistēmu, informēja raidījums.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams