Uzņēmuma „Inserviss Credit” klients Guntars ir no tiem kredītņēmējiem, kurš izlēmis atmaksāt aizņemto naudu ātrāk, nekā to nosaka aizdevuma atmaksas grafiks. Taču jau mēneša garumā viņam tas neizdodas, jo uzņēmums aizbildinoties ar tehniskām problēmām, trešdien vēstīja LNT raidījums „Tautas balss”.

Aizņemas naudu putekļusūcēja iegādei

Savulaik Guntars uzņēmumā „Inserviss Credit” bija aizņēmies 1200 latus kredītā, lai varētu iegādāties īpašu putekļusūcēju, kas bija nepieciešams ar astmu slimajam dēlam.

Guntars uzņēmumā skaitījies „zelta klients”, tādēļ neesot bijušas nekādas problēmas noformēt aizdevuma līgumu. Taču tagad jau mēnesi vīrietim neizdodas vienoties par kredīta atmaksu pirms aizdevuma termiņa beigām, informēja „Tautas balss”.

Vīrietis teicās, ka līdz pat šim brīdim uzņēmums nespējot vien aprēķināt kredīta atlikuma summu. „Jau veselu mēnesi firmas darbinieki atrunājas, ka viņiem ir problēmas ar kompjūteriem un pēdējais maksājums, ko viņi redzot, ir par martu,” sacīja Guntars.

Spiests pārmaksāt kredītprocentos

Savukārt klients vēlējies atlikušo aizdevuma daļu samaksāt jau aprīlī, lai tādējādi atbrīvotos arī no kredītprocentu maksājumiem. Tādēļ Guntars ar sievu nolēmuši nepadoties un doties tieši uz uzņēmuma galveno biroja ēku Rīgā.

Taču arī tur viņiem sacīts, ka atlikumu uzreiz nevarot samaksāt tehnisku bojājumu dēļ, norādot, lai vien turpina maksāt atbilstoši noteiktajam maksājumu grafikam. Guntars sacīja: „Katru mēnesi maksājot, jāmaksā ikmēneša apkalpošanas procenti, bet, maksājot visu atlikušo summu uzreiz, jāsamaksā tikai viena mēneša procenti un atlikusī pamatsumma.”

Šobrīd viņa ģimenei atlicis atmaksāt 480 latus, bet, turpinot maksāt pēc grafika, nāksies pārmaksāt, viņš aprēķinājis.

PTAC: Klientam tiesības atmaksāt kredītu ātrāk

Tomēr arī „Tautas balss”, ieradusies attiecīgajā uzņēmumā, uzzināja, ka atbildēt klientam par atlikuma summas apmēru neesot iespēju tehnisku problēmu dēļ. Tika izteikts aicinājums rakstīt iesniegumu, ja vēlas uzzināt atlikuma summu, uz ko arī būšot atbilde.

Pēc sarunas ar darbinieku kļuva skaidrs, ka, iespējams, tehniskās ķibeles uzņēmumā tikšot atrisinātas pēc nedēļas. „Tā vienkārši ir tehniska problēma,” tā raidījumam atzina kāds no darbiniekiem.

Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) „Tautas balsij” skaidroja, ka kredītu aizdevēju firmām esot obligāti jānodrošina iespēja samaksāt ātrāk, ja klients tādu vēlmi izteicis. „Atbilstoši normatīvajam regulējumam, patērētājam ir jābūt iespējai nokārtot savas saistības pirms līgumā noteiktā termiņa, neprasot par to kompensācijas,” norādīja PTAC pārstāve Ilze Žunde.

Par „Inserviss Credit” darbību 2010.gadā ir saņemtas tīs klientu sūdzības, 2011. – viena, atzina PTAC. Ja klients jūt, ka uzņēmums apzināti novilcina klienta iespēju pirms termiņa samaksāt kredīta atlikumu, tad var rakstīt sūdzību PTAC.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO