PLL veidojumā ietilpstošā Tautas partija (TP) šodien valdes sēdē vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu neatbalstīt Valda Zatlera kandidatūru 2.jūnijā paredzētajās prezidenta vēlēšanās, TVNET informēja partijas Saeimas frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte. Atgādināsim, ka TP tēvs Andris Šķēle ir viens no tiem, kura uzņēmumos KNAB veica kratīšanas, pamatojoties uz kriminālprocesu par kukuļošanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu utt., kuri bija prezidenta Zatlera nosauktie iemesli Saeimas atlaišanai.

Neatbalstīs, jo atlaida Saeimu

Kā galveno iemeslu Zatlera kandidatūras neatbalstīšanai TP min viņa ierosinājumu atlaist Saeimu.

TP savā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda: "Iepriekš partija atbalstīja Zatlera kandidatūru, jo uzskatīja, ka smagajā ekonomiskajā situācijā Latvijā ir svarīgi saglabāt politisku stabilitāti un prognozējamību. Mēs bijām pārliecināti, ka Zatlera pārvēlēšana to nodrošinātu. Zatlera lēmums dažas dienas pirms sava pilnvaru laika beigām ierosināt jaunievēlētas Saeimas atlaišanu ir būtiski mainījis situāciju."

TP uzskata, ka tā vietā, lai valdība un Saeima meklētu labākos iespējamos risinājumus ekonomiskās krīzes seku mazināšanai, valsts un sabiedrība tagad ir ierauta priekšvēlēšanu cīņās.

Zatleram esot personīgi motīvi

"Ar nožēlu jāsecina, ka ar katru brīdi vairojās pārliecība - īstie iemesli, kas prezidentam lika pieņemt lēmumu par Saeimas atlaišanu, ir saistīti ar personīgiem politiskiem mērķiem," teikts TP izplatītajā paziņojumā.

Savukārt TP pārstāvošie deputāti Saeimā – Edgars Zalāns, Andris Šķēle un Māris Kučinskis – uzskata, ka brīdī, kad prezidents Zatlers izteicis neuzticību Saeimai, veselais saprāts un politiskā loģika saka, ka Zatleram nav morālu tiesību prasīt uzticību Saeimai prezidenta vēlēšanās.

Par atbalstu Bērziņam vēl lems

Par to, vai atbalstīt Andri Bērziņu kā prezidenta amata kandidātu, TP valde lems savā nākamajā valdes sēdē, kas notiks trešdien, 1. jūnijā.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers ierosinājis Saeimas atlaišanu. Viens no iemesliem tik radikālam solim bija Saeimas balsojums, kas neatbalstīja kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietā. Jāatgādina, ka TP deputāti balsoja pret šīs atļaujas došanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO