Ģenerālprokuratūrā sākta pārbaude saistībā ar Saeimas deputāta Aināra Šlesera (PLL) sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku rīcību.

Kā informēja Ģenerālprokuratūrā, saņemts Saeimas deputāta 26.maija iesniegums, kas pēc būtības ir sūdzība par procesa virzītāja rīcību un nolēmumiem, un sākta tajā minēto faktu pārbaude Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

Kā iepriekš jau ziņots, Šlesers iesniegumā Ģenerālprokuratūrā apgalvo, ka KNAB pieprasījumā parlamentam atļaut kratīšanu viņa dzīvesvietā norādīti "acīmredzami nepatiesi apgalvojumi", sacīja Šlesera advokāts Viktors Tihonovs. Viņš informēja, ka iesniegumā lūgts izmeklēt šos iespējamos pārkāpumus, ierosināt kriminālprocesu un saukt vainīgās personas pie likumā noteiktās atbildības.

Jau ziņots, ka KNAB vērienīgās kratīšanas ar tā dēvētajiem oligarhiem saistītajos īpašumos trešdien veica saistībā ar kriminālprocesu, kas ierosināts pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB izmeklētāji veica kratīšanu aptuveni 40 objektos, tajā skaitā pie Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") un ar Andri Šķēli (TP) saistītos uzņēmumos. KNAB bija lūdzis atļauju veikt kratīšanu arī Šlesera dzīvesvietā, taču Saeima ceturtdien nolēma to neatļaut. Tieši pēc šā deputātu lēmuma Valsts prezidents sestdien paziņoja, ka rosina atlaist Saeimu.

No KNAB izplatītās informācijas noprotams, ka izmeklētāju uzmanības centrā ir Šlesers, bet kratīšanas pie Lemberga un Šķēles firmā bijušas saistītas ar šo izmeklēšanu.

KNAB sāktajā kriminālprocesā esošie materiāli saturot ziņas par to, ka Šleseram slēpti pieder kapitāldaļas vienā no lielākajiem Rīgas ostas termināļiem - SIA "Rīgas Tirdzniecības osta" (RTO), aviokompānijas "airBaltic" līdzīpašniecē - SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" - un vēl virknē galvenokārt ar nekustamo īpašumu biznesu saistītos uzņēmumos - SIA "Zaķusala Estates", SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums", SIA "Euroline" un SIA "Abi krasti".

Šlesers savā valsts amatpersonas deklarācijā nav norādījis, ka viņam pieder kapitāldaļas minētajos uzņēmumos, un apgalvo, ka īpašnieks ir viņa draugs un biznesa partneris Viesturs Koziols.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO