Apvienība "Vienotība" izstrādājusi Satversmes grozījumus, rosinot svītrot no Satversmes normu, kas noteic, ka nepieciešama Saeimas piekrišana kratīšanas izdarīšanai pie Saeimas deputāta, informēja apvienības preses sekretāre Laila Timrota.

Saeimā iesniegto grozījumu mērķis ir novērst tiesībsargājošo institūciju darba kavēšanu, un šāda rīcība seko pēc ceturtdien notikušā balsojuma Saeimā.

"Saeimas negatīvais balsojums par atļauju veikt kratīšanu deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās pierādīja, ka šīs deputātu priviliģētās tiesības varizmantot pretēji sabiedrības un tiesiskas valsts interesēm," norādījis apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

Pašlaik Satversmes 17.pants paredz, ka par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma.

Jau ziņots, ka arī premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") pirmdien sacīja, ka koalīcijai vēl līdz referendumam par Saeimas atlaišanu, kas notiks 23.jūlijā, ir vairāki uzdevumi, to vidū ir arī normas atcelšana, kas prasa Saeimas atļauju veikt kratīšanu pie deputāta, kā arī jautājums par partiju finansējumu.

"Protams, ja mums atkal parādīsies būtiskas domstarpības tiesiskuma jautājumos, tas var izraisīt tālākas problēmas," viņš teica, komentējot turpmāko koalīcijas darbību.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputāti tagad balsotu par kratīšanu deputāta Šlesera dzīvesvietās, žurnālistiem pirmdien pēc ZZS valdes sēdes atzina frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Ceturtdien kratīšanu pie Šlesera atbalstīja tikai "Vienotības" un Nacionālās apvienības deputāti.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO