Ja referendumā vēlētāji nobalsos par 10.Saeimas atlaišanu, ārkārtas vēlēšanas notiks 17.septembrī, šovakar, atsaucoties uz Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK), ziņo Latvijas televīzijas raidījums „De facto”.

Pēdējā diena 18. augusts

Līdz ar to iespējams aprēķināt, ka partijām pēdējā diena sarakstu iesniegšanai būs 18.augusts, bet pirmā – 29.jūlijs. Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra sniegto informāciju, ja partija ir nodibināta, un ar statūtiem, protokoliem un pārējiem dokumentiem viss ir kārtībā, to piereģistrē sešās darba dienās, neskaitot iesnieguma pieņemšanas dienu. Un pēc „De facto” aprēķiniem pēdējā faktiski iespējamā diena partijas dibināšanai, ja tas notiek rīta agrumā, lai paspētu vēl uz Uzņēmumu reģistru, ir 9.augusts. Tiesa gan – ja reģistrs konstatē kādu kļūdu, laika rezerves vairs nav.

Zatleram tikai mēnesis laika

Ja, piemēram, Valsts prezidents Valdis Zatlers dibinātu partiju, viņam pēc prezidentūras beigām būtu dots vairs tikai viens mēnesis. Vēl gan teorētiski iespējams izmantot arī kādas sen aizmirstas, neaptraipītas un vēl nelikvidētas sīkpartijas nosaukumu, kas gan maz ticams.

Vīķe- Freiberga uz amatu Saeimā necierē

Zatlers pagaidām nav devis skaidru atbildi, vai un kādā veidā viņš varētu startēt politikā. Savukārt iepriekšējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga apliecina, ka viņa aktīvajā politikā nestartēs, redzot ka ir nesamērīgi cīnīties ar tiem, kuriem aiz muguras ir liela nauda.

Pieprasījums pēc jauna politiska spēka ir un tas bija jau pagājušajā rudenī, norāda socioloģe Ieva Strode. Tie, kuri gribēja ko jaunu, bet nesagaidīja, nobalsoja par Vienotību un Zaļo un zemnieku savienību. Un šīs būtu partijas, kam jauns, spēcīgs konkurents atņemtu visvairāk balsu. Maija sākumā 10.Saeimu atbalstīja 12,2 procenti aptaujāto, liecina SKDS dati un uzticības rādītājs jau ilgstoši ir ļoti zems. Bet uzticības līkni celt uz augšu var tikai ar ļoti kvalitatīvu piedāvājumu – jauniem ētikas kodeksiem un būtiskām pārmaiņām.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO