Itāļu auto dizaina uzņēmums Pininfarina varētu pavisam nelielā, ļoti ekskluzīvā apjomā, tas ir apmēram trīs līdz sešos eksemplāros izlaist Ženēvas motoršovā prezentēto Sergio Concept.

Par to, ka auto varētu kļūt par ko vairāk nekā tikai unikālu prototipu, britu izdevumam Autocar pastāstījis Pininfarina galvenais dizainers Fabio Filipini.

Pēc viņa teiktā, Sergio Concept dizainu varētu homoloģēt atbilstoši Eiropas, Tuvo Austrumu un Āzijas specifikai, bet, lai projekts būtu rentabls un atmaksātos, vienam futūristiskā auto eksemplāram būtu jāmaksā starp 770 tūkstošiem un 1,5 miljoniem eiro.

Lai ar Sergio Concept varētu braukt pa ielu, tā dizainā nāktos ieviest šādus tādus labojumus. Viens no tiem – lai auto atbilstu gājēju aizsardzības normām, priekšējo daļu nāktos pacelt par 12 milimetriem augstāk. Vējstiklu turpretim neesot paredzēts uzstādīt arī pēc konstruktīvajām izmaiņām, un tas nozīmē, ka vadītājam un pasažierim brauciens būtu jāpavada ar ķiveri galvā.

Kā jau minēts, Pininfarina Sergio Concept pasaules pirmizrāde notika šā gada Ženēvas auto izstādē. Auto ir konstruēts uz Ferrari 458 Italia Spider bāzes un ir apgādāts ar to pašu 4,5 litru V8 570 zirgspēku atmosfērisko motoru. Tā kā Sergio Concept ir krietni vairāk oglekļa šķiedras detaļu, auto sver par 10% mazāk un spēj 100 km/h sasniegt 3,4 sekundēs.

Nobeigumā var atzīmēt, ka Sergio Concept ir veltījums 60 gadus ilgajai Serdžo Pininfarinas vadībā sāktajai Pininfarina un Ferrari sadarbībai, kuras augļi ir vieni no auto dizaina pasaulē atzītākajiem automobiļiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams