Partija "Pilsoniskā savienība" (PS) sestdien ārkārtas kongresā ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja partijas "Vienotība" izveidi un PS dalību tajā. Kongresā piedalījās 116 delegātu. Pret bija pieci delegāti, bet balsojumā atturējās divi partijas biedri.

PS kopsapulce atbalstīja "nacionālas, ilgtspējīgas, sabiedrību vienojošas politiskas partijas izveidi uz politisko partiju apvienības "Vienotība" pamata, apvienojot partijas "Pilsoniskā savienība", "Jaunais laiks" un "Sabiedrība citai politikai", neizslēdzot arī citu partiju pievienošanos".

Līdz ar kopsapulces lēmumu PS valde turpinās partijas "Vienotība" veidošanu, vienojoties ar pārējām apvienību veidojošajām partijām par apvienības reorganizācijas noteikumiem. Valdei arī dots uzdevums sagatavot partijas "Vienotība" statūtu un programmas projektus.

Galīgā lēmuma pieņemšanai par PS reorganizāciju un partiju apvienošanu vēlreiz tiks sasaukta kopsapulce.

Par partijas vadītāju ievēlē Kristovski

"Pilsoniskā savienība" (PS) ārkārtas kongresā par partijas vadītāju ievēlēts līdzšinējais PS līderis Ģirts Valdis Kristovskis.

Ārkārtas kongresā apstiprināts arī valdes sastāvs.

Par Kristovski balsoja 99 kongresa delegāti. Kopumā balsojumā piedalījās 119 biedru, viens biļetens bija nederīgs.

Valdē turpmāk strādās Saeimas deputāte Ilma Čepāne, Rēzeknes novada domes deputāte Līvija Plavinska, PS Dobeles nodaļas vadītājs Jānis Avotiņš, Saeimas deputāte Ilze Vergina un Rīgas domes deputāts Dāvis Stalts, kurš gan ārkārtas kongresā paziņoja, ka tuvākajā laikā pametīs PS.

Tāpat valdē apstiprināti Saeimas deputāti Kārlis Šadurskis, Ina Druviete, Janīna Kursīte-Pakule, Lolita Čigāne un Ingmārs Čaklais, Eiropas Parlamenta deputātes Sandra Kalniete un Inese Vaidere, kā arī bijusī Saeimas deputāte Anna Seile un Jauniešu nodaļas vadītāja Linda Medene.

Nosaka topošās partijas pamatvērtības un principus

Kopsapulcē sestdien PS arī nolēma, ka "Vienotības" veidošanā tiks ievērotas sekojošas pamatvērtības un principi: nacionāla valsts, tiesiskums, sociāli atbildīga tautsaimniecība, rietumu izvēle un eiropas vienotība, kā arī demokrātisms, koleģialitāte un godaprāts partijas vadībā.

Nacionāla valsts sevī ietver latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, nemainīgus Latvijas pilsonības iegūšanas principus, sabiedrības integrāciju uz latviešu valodas pamata, dubultpilsonību ES un citu rietumvalstu demokrātisko valstu pilsoņiem, saliedētu sabiedrību, atbalstot mazākumtautību valodu un kultūru saglabāšanu un citus principus.

Attiecībā uz sociāli atbildīgu tautsaimniecību PS atbalsta progresīvu nodokļu sistēmu, valsts parāda samazināšanu, ieguldījumu izglītībā un zinātnē.

Savukārt ar rietumu izvēli un Eiropas vienotību PS saprot ciešāku Latvijas integrāciju Eiropas savienība, dalību eirozonā, atbildīgu līdzdalību NATO operācijās, konsekventu energoefektivitātes, zaļās enerģijas un enerģētiskās drošības politiku, mazinot atkarību no ārējiem enerģijas resursiem, kā arī totalitāro nacistiskā un komunistiskā režīmu noziegumu starptautisks nosodījumu.

Visbeidzot, attiecībā uz pēdējo principu PS kopsapulce aicina partijā "Vienotība" ievērot lēmumu pieņemšanā atklātību, caurskatāmību un atbildību, bet finanšu piesaistei jānorit atbilstoši visaugstākajiem atklātības un godaprāta principiem.

Jau vēstīts, ka partijai ārkārtas kongress jārīko, jo Uzņēmumu reģistrs nereģistrēja 16.aprīlī PS kopsapulcē ievēlēto PS valdes sastāvu, pamatojot to ar juridiskām neprecizitātēm. Tādēļ bija arī jāpārbalso kopsapulcē pieņemtos lēmumus.

16.aprīlī notikušajā pilnsapulcē pret "Vienotību" balsoja četri, bet atturējās 16 PS biedri.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams