Volvo turpina attīstīt autonomās braukšanas sistēmas un šā procesa ietvaros ir radījis V40 prototipu, kurš spēj pilnīgi patstāvīgi atrast sev piemērotu stāvvietu. Piedevām šis auto stāvvietas meklēšanas laikā uzmanīgi vēro apkārtni, lai neuztriektos citam auto vai gājējam.

«Autonomā parkošanās ir konceptuāla tehnoloģija, kura atbrīvo vadītāju no laikietilpīgās brīvas stāvvietas meklēšanas. Vadītājs vienkārši izkāpj no auto pie iebrauktuves stāvvietā un pēcāk auto turpat sagaida,» saka Volvo Car Grouop vecākais drošības padomnieks Tomass Brobergs.

Sistēmas vadīšanai ir izstrādāta speciāla aplikācija, un caur to vadītājs ne tikai nosūta savu auto parkoties un izsauc prombraukšanai, bet arī tiek informēts, ka stāvlaukumā ir brīvas vietas un autonomās parkošanās pakalpojums ir pieejams.

FOTO: Volvo

Eksperimentālais Volvo V40 un perspektīvā arī citi zviedru zīmola automobiļi lielveikalu stāvvietās pārvietosies patstāvīgi, izmantojot virkni sensoru, kā arī jau tagad sērijveidā piedāvātās drošības sistēmas, tai skaitā automātisko bremzēšanu un gājēju atpazīšanas sistēmu, lai mijiedarbība ar citiem objektiem būtu droša. Arī braukšanas ātrumu Volvo pielāgo parkošanās videi.

«Mūsu pieeja ir balstīta uz principu, ka autonomiem auto ir jāspēj droši pārvietoties vidē, kurā atrodas arī mašīnas ar vadītājiem pie stūres un neaizsargāti gājēji,» - tā Brobergs.

Volvo vēlas kļūt par pionieri

Volvo mērķis ir nokļūt autonomās autobraukšanas jomas līderpozīcijās un šādas sistēmas demonstrēt ne tikai ar prototipu palīdzību, bet piedāvāt reāliem cilvēkiem ikdienas lietošanai. Automātiskā parkošanās ir viens no projektiem šajā jomā.

Jāatzīmē, ka Volvo kā vienīgais autoražotājs piedalās arī SARTRE (Safe Road Trains for the Environment jeb «droši lielceļu vilcieni videi») projektā, kurš sekmīgi tika izstrādāts un reālos apstākļos izmēģināts 2012.gadā. SARTRE lielceļu vilcieni būtībā ir viens vadošais kravas auto, kurš brauc ar ātrumu līdz 90 km/h un aiz kura vienmērīgā ķēdē automātiski brauc vairāki citi savā starpā komunicējoši auto. Attālums starp tiem bieži vien nepārsniedz četrus metrus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO