Šobrīd izvirzītas trīs versijas par ugunsgrēka cēloni Rīgas pilī; reālākā liecina, ka degšana sākusies no metāla griešanas laikā radītajām dzirkstelēm, otrdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Atsaucoties uz neoficiālu informācijas avotu, raidījums vēsta, ka šobrīd kā iespējamie ugunsgrēka cēloņi izvirzītas trīs versijas. Pirmā - neuzmanīga rīcība ar uguni, jo bēniņos esot atrasti cigarešu izsmēķi.

Tas vedina domāt, ka bēniņos, kur nav dūmu detektoru, pīpējuši celtnieki.

Otra versija - bojājumi elektroinstalācijā. Savukārt par visreālāko tiek uzskatīta trešā versija - strādnieki darbojušies ar metāla griezēju jeb «fleksi», zāģējot ventilācijas caurules, un metāla griešanas dzirksteles izraisījušas ugunsgrēku. Raidījums arī vēsta, ka

ugunsgrēka vietā atrasti divi tukši ugunsdzēšamie aparāti, kas varētu liecināt, ka celtnieki liesmas centušies apslāpēt pašu spēkiem.

Jau ziņots, ka ceturtdienas vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, ko izdevās likvidēt tikai pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4.stāvā izdega 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēks izcēlies pils Kastelas daļā, visvairāk cieta tieši Lielā svētku zāle. Pašlaik notiek Rīgas pils Priekšpils remonts, tādēļ Valsts prezidenta rezidence ir pārcelta uz Melngalvju namu.

Būvdarbu veicējiem un uzraugiem joprojām neesot skaidrs, kas varēja izraisīt ugunsgrēku Rīgas pilī.

Būvnieki līdz ekspertu atzinumam no komentāriem atturas.

Savukārt policija atgādina, ka sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu un notiek izmeklēšana. Patlaban papildu informāciju policija nesniegšot.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO