Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Normunds Vilnītis tika aicināts piedalīties Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē. Neskatoties uz izsūtītajām īsziņām, kurjera pavēsti u.c. apziņošanas veidiem, Vilnītis aicinājumam nav atsaucies.

Izsauc uz sēdi

Kā TVNET informēja premjera Valda Dombrovska (V) preses sekretārs Mārtiņš Panke, Vilnītis tika aicināts piedalīties MK ārkārtas sēdē, kurā plānots izskatīt valdības izveidotās komisijas, lai izvērtētu viņa atbilstību amatam, atzinumu atbilstoši 2010. gada 28. septembra instrukcijai nr. 16 „Kārtība, kādā valsts augstākās amatpersonas apziņojamas valsts apdraudējuma gadījumā un par ārkārtas notikumiem valstī.”

Instrukcija nosaka kārtību, kādā valsts augstākās amatpersonas apziņojamas, kā arī amatpersonu un apziņotāju pienākumus.

Atbilstoši instrukcijas 12. pantam

Vilnītis tika informēts, nosūtot vairākas īsziņas uz mobilo tālruni, ar balss zvanu uz mobilo tālruni un izmantojot citus apziņošanas veidus (kurjeru). Neskatoties uz vairākiem mēģinājumiem, ar Vilnīti nav izdevies sazināties.

Vilnītis: neko neesmu saņēmis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Normunds Vilnītis, kuru valdība šorīt lēma atbrīvot no KNAB vadītāja amata, pat tiešā konfrontācijā noliedza, ka saņēmis uzaicinājumu uz šodienas valdības sēdi. Tā vietā, lai būtu valdības mājā, Vilnītis sēdes laikā ieradās uz interviju LNT.

Raidījuma laikā sazvanītais valdības preses sekretārs Mārtiņš Penke teica, ka pie Vilnīša mājās, saskaņā ar procedūru, ar uzaicinājumu ieradās VUGD pārstāvis, tāpat viņam zvanīts un sūtītas sms. Vilnītis pat tiešā konfrontācijā noliedza, ka uz sēdi aicināts - īsziņas tādas lasījis viņš neesot, uz zvaniem no svešiem numuriem nevēlējies atbildēt, izvairoties no preses pārstāvjiem. VUGD pārstāvja ierašanos dzīves vietā, viņš nekomentēja.

Valdības ārkārtas sēdē lems par Vilnīša atbilstību amatam

Jau vēstīts, ka šodien plkst.7.30 notiks valdības ārkārtas sēde, kurā paredzēts izskatīt speciāli izveidotās komisijas atzinumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša atbilstību amatam.

Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadītā komisija secinājusi, ka Vilnītis sistemātiski pieļāvis dažādus pārkāpumus un nav tos novērsis, tāpēc tā savā atzinumā iesaka izskatīt jautājumu par KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata. Premjers Valdis Dombrovskis (V) paziņojis, ka saskaņā ar iepriekš koalīcijā panākto vienošanos rosinās valdību un Saeimu atbalstīt komisijas ieteikumu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams