Saeimas deputāti sākuši debates par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša atbrīvošanu no amata. Lēmums par Vilnīti varētu tik pieņemts tuvākās stundas laikā.

Ziņa tiek papildināta ar jaunāko informāciju

Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne uzrunājot deputātus, atgādina, kāpēc izveidota komisija Vilnīša darbības vērtējumam, norādot, ka gan valdības speciāli izveidotās komisijas lēmums, gan valdības gan juridiskās komisijas lēmums bijis par sliktu Vilnītim.

Arī deputāte Rasma Kārkliņa (V) aicina balsot par KNAB vadītāja atstādināšanu, norādot, ka tieši Vilnītis vājinājis KNAB darbu, bet tieši ar aktīvu pretkorupcijas darbu varot novērst daudz Latvijas problēmu.

Laba dāvana Jutai Strīķei vārda dienā

Savukārt deputāts Kārlis Seržants (ZZS) norāda, ka jāpiekrīt komisijas lēmumam un secinājumiem, vienlaikus domājot par KNAB vadību, kur jau divus gadus kašķējas, bet neviens neko viņiem nevar izdarīt.

Viņš arī akcentēja, ka šodien KNAB vadītāja vietniecei Jutai Strīķei ir vārda diena un Vilnīša atlaišana viņai būtu laba dāvana,

tādējādi izpelnoties zāles ovācijas.

Arī Aleksejs Loskutovs (V) uzskaita Vilnīša pārkāptos likumus un nodēvē tos par būtiskiem, atzīmējot, ka pret tiem protestēja arī paši KNAB darbinieki.

Savukārt Saeimas opozīcijā esošās apvienības "Par labu Latviju" (PLL) deputāts Andris Bērziņš norāda, ka Latvijai ar KNAB vadītāju vispār neveicoties. Dokumentos viņš nekādu ļaunumu un postu Vilnīša darbībā neesot saskatījis. Viņam neesot radusies pārliecība, ka šodien jābalso par Vilnīša atstādināšanu, tādēļ viņš balsojumā nepiedalīšoties.

Abalsta Vilnīša atbrīvošanu

Jau vēstīts, ka Vilnīša atbrīvošanu no amata jau atbalstījusi gan valdības speciāli izveidotā komisija, gan pati valdība.

Kā žurnālistiem pastāstīja premjers Valdis Dombrovskis, iepazīstoties ar komisijas secinājumiem un izklāstu par Vilnīša darbu, valdība vienprātīgi atbalstīja Vilnīša atbrīvošanu no amata.

Detalizēti iepazīstoties ar komisijas slēdzienu, valdība secināja, ka pārkāpumi ir apjomīgi, smagi un sistemātiski un tas ir pietiekams iemesls, lai viņu atbrīvotu no amata.

Pieļāvis dažādus pārkāpumus

Jau vēstīts, ka ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadītā komisija secinājusi, ka Vilnītis sistemātiski pieļāvis dažādus pārkāpumus un nav tos novērsis, tāpēc tā savā atzinumā iesaka izskatīt jautājumu par KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata.

Komisija vērtēja 13 dažādus pārkāpumus

Jau vēstīts, ka komisiju Vilnīša atbilstības amatam vērtēšanai valdība nolēma izveidot martā. Tajā strādāja Kalnmeiers, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V) un Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS). Sākotnēji tā plānoja darbu pabeigt līdz maija vidum, taču vēlāk termiņš tika pagarināts.

Kopumā komisija izvērtēja 13 dažādus iespējamus pārkāpumus

Atzinumā visi pieci komisijas locekļi vienbalsīgi nobalsoja par to, ka ir pamats Vilnīti atbrīvot no amata saistībā ar viņa neatbilstību tam.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO