Pasludinu XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus par atklātiem, šādus vārdus svētku atklāšanas pasākumā Dziesmusvētku parkā svētdienas vakarā sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Šogad dziesmu svētki pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu, kā arī līdz šim nebijušu ārvalstīs dzīvojošo latviešu kopienas kolektīvu un mazākumtautību kolektīvu skaitu. Gaidāms, ka svētkos piedalīsies gandrīz 40 000 dalībnieku.

Pirms tam Bērziņš sveica XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogus, svētku goda virsdiriģentus, goda virsvadītājus, virsdiriģentus un virsvadītājus, visus svētku dalībniekus un organizatorus, skatītājus un visus, kas atbalstījuši, un visu Latviju. Pēc tam skanēja Latvijas valsts himna «Dievs, svētī Latviju!», pie diriģenta pults simt gadus vecais goda virsdiriģents Roberts Zuika.

Jau izskanējis, ka svētdienas vakarā pulksten 21.30 Dziesmusvētku parkā Viesturdārzā notiek atklāšanas pasākums ar tradicionālo virsdiriģentu un virsvadītaju godināšanu.

Pasākumā izskanēja Mārtiņa Brauna skaņdarba «Gaisma līgo Latvijā» pirmatskaņojums. Atklāšanā piedalās kori no visas Latvijas - sieviešu koris «Atbalss» (Liepāja), jauktais koris «Daugava» (Daugavpils), jauktais koris «Ogre», senioru koris «Skandīne», vīru koris «Gaudeamus», Rīgas Doma skolas zēnu un meiteņu kori, J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu un meiteņu kori, instrumentālisti Laima Muktupāvela, Valdis Muktupāvels, Andris Grunte, Andis Klučnieks, Edgars Saksons, tautas dziedātāju kopa Andas Beitānes vadībā, kamerkoris «Ave Sol», TDA «Līgo» un «Zelta sietiņš», pūtēju orķestris «Auseklītis».

Atklāšanas pasākuma noslēgumā virsdiriģentiem, virsvadītājiem, Goda virsdiriģentiem un Goda virsvadītājiem pasniedza īpašās Goda zīmes.

Pasākuma režisors ir Uģis Brikmanis, muzikālais vadītājs Romāns Vanags.

Šogad dziesmu svētki pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu, kā arī līdz šim nebijušu ārvalstīs dzīvojošo latviešu kopienas kolektīvu un mazākumtautību kolektīvu skaitu. Gaidāms, ka svētkos piedalīsies gandrīz 40 000 dalībnieku – tie ir vairāk nekā 1500 kolektīvu, tostarp 100 mazākumtautību, 57 latviešu diasporas un 25 ārvalstu kolektīvi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams