Eiropas Savienība (ES) ir nolēmusi veikt pilnīgu savu institūciju visā pasaulē telpu drošības pārbaudi saistībā ar aizdomām, ka ASV ir izspiegojušas ES birojus Ņujorkā un Vašingtonā, pirmdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) preses pārstāve Pia Ārenkilde-Hansena.

«Saistībā ar aizdomām [EK prezidents Žozē Manuels] Barrozu ir devis rīkojumu atbildīgajiem EK dienestiem veikt vispusīgas ārkārtas drošības pārbaudes,» viņa sacīja žurnālistiem Briselē.

Ārenkilde-Hansena teica, ka ES birojos regulāri tiek veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, vai tur nav noklausīšanas ierīču.

Viņa arī norādīja, ka Vācijas nedēļas žurnāla «Spiegel», atsaucoties uz konfidenciāliem dokumentiem, ar kuriem tas varējis iepazīties, daļēji pateicoties ziņu noplūdinātājam par ASV izlūkdienestiem Edvardam Snoudenam, vēstītais, ka ASV spiegošana ir vērsta arī pret ES un noklausīšanās ierīces tikušas izvietotas ES birojos Briselē un Vašingtonā, ir satraucoša un tai ir nepieciešama pilnīga noskaidrošana.

«Skaidrība un caurskatāmība ir tas, ko mēs sagaidām no saviem partneriem un sabiedrotajiem, un to mēs sagaidām arī no Savienotajām Valstīm,» norādīja EK pārstāve.

EK pārstāvis Mihaels Manns norādīja, ka apgalvojumi par spiegošanu ir datēti ar 2010.gadu, un ES telpas Ņujorkā un Vašingtonā kopš tā laika ir mainījušas savu atrašanās vietas.

Apgalvojumi «acīmredzot ir saistīti ar senu situāciju», viņš norādīja, uzsverot, ka abos birojos tagad ir «pilnīgi jauna drošības sistēma».

«Mēs vienmēr veicam drošības pārbaudes, kad pārceļamies uz jaunam telpām, un mēs visu laiku turpinām situāciju uzraudzīt,» uzsvēra EK pārstāvis.

ES pirmdien pauda sašutumu par izskanējuši informāciju, bet ASV svētdien solīja atbildēt Eiropas Savienībai (ES) pa «diplomātiskiem kanāliem» uz preses ziņām, ka ASV spiegojušas ES iestāžu birojos.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO