Atēnu Akropolē komunistu arodbiedrības aktīvisti pirmdien atritinājuši gigantisku plakātu, kas aicina uz pretuzbrukumu valdībai, kura apstiprinājusi jaunu taupības pasākumu paketi.

Plāno izsludināt 48 stundu vispārējo streiku

"Vara pieder tautām un tās nekad nepadosies. Rīkojiet pretuzbrukumu," aicina grieķu un angļu valodā uzrakstītais sauklis.

Akropolē vēl pirms tās atvēršanas publikai ieradušies aptuveni 300 arodbiedrības "Pame" aktīvistu.

Kā ziņots, Grieķijas arodbiedrības izsludinājušas divu dienu vispārējo streiku, kas sāksies otrdien un būs pieskaņots debatēm parlamentā par valdības izstrādātajiem taupības pasākumiem.

"Ņemot vērā balsojumu par vidējā termiņa budžeta plānu (..), par kuru vienojusies valdība un alkatīgie kreditori, mēs esam izlēmuši 28. un 29. jūnijā izsludināt 48 stundu vispārējo streiku," teikts lielākās Grieķijas arodbiedrības GSEE izplatītajā paziņojumā.

Civildienesta darbinieku arodbiedrība ADEDY paziņojusi, ka arī pievienosies streikam.

Šogad jau ceturtais vispārējais streiks

Tas jau būs ceturtais vispārējais streiks, kuru šogad rīko Grieķijas arodbiedrības. Vispārēja vienošanās par streika rīkošanu tika panākta jau pirms vairākām dienām, taču līdz šim nebija zināmi konkrēti datumi.

Arī aktīvisti, kas kopš 25.maija rīkojuši protestus pie parlamenta ēkas, aicinājuši uz jaunām akcijām, kas laikā būtu pieskaņotas streikam.

Kā ziņots, Grieķijas valdība trešdien apstiprināja taupības budžeta plānu laika periodam no 2012. līdz 2015. gadam, kā arī likumprojektus tā izpildei, kas ir svarīgākais priekšnoteikums kārtējā Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) aizdevuma saņemšanai.

Sagaidāms, ka parlamenta debates par valdības ierosinājumiem būs dramatiskas, un finanšu tirgi uzmanīgi sekos balsojuma iznākumam, jo iespējamā Grieķijas maksātnespēja var apdraudēt arī citas finansiāli vājākās eirozonas valstis vai pat novest pie pilnīga eiro sabrukuma.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams