Jauniegādāts apavu pāris sagādājis liekas raizes kādai pircējai. Tikai pēc dažām lietošanas reizēm uz kurpēm parādījušies plankumi. Taču veikalā pircējai cenšas iegalvot, ka viņa pati tās pārkrāsojusi. Pircējai Patērētāju tiesību aizsardzības centrā iesaka veikt ekspertīzi, lai pierādītu, ka viņai tieši veikalā pārdoti bojāti apavi, tā pirmdien vēstīja LNT raidījums „Tautas balss”.

Kurpes maina krāsu

Ksenija pirms došanās atpūtas ceļojumā bija iegādājusies lielveikalā „Riga Plaza” esošajā apavu veikalā „Step Top” jaunus, ērtus apavus. „Brauciena laikā es tās kurpes uzvilku vienu reizi un tad pamanīju, ka tās sāk mainīt krāsu,” stāstīja Ksenija.

Saprotot, ka nopirkusi bojātus apavus, pircēja nolēma preci atdot veikalam. Taču veikalā Ksenijai ticis norādīts, ka tirgotājs nav vainojams. „Veikala vadītāja pateica, ka apavi pārkrāsoti pēc iegādes brīža,” teica Ksenija.

Skaidros, kas pārkrāsojis apavus

Pēc šādiem veikala apgalvojumiem, Ksenija „Tautas balsij” norādīja, ka viņai nekad dzīvē neesot ienākusi prātā doma pārkrāsot apavus. „Diez vai es kādreiz ar to nodarbošos,” viņa atzina. Tagad Ksenija nolēmusi noskaidrot, kas apavus pārkrāsojis.

Taisnību var pierādīt tikai ekspertīze, tā skaidroja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC). Tā kā uzņēmums neuzņemas atbildību par šo preci, tad pircējai būtu nepieciešams veikt neatkarīgu ekspertīzi.

PTAC rīcībā ir neatkarīgo ekspertu datu bāze. Lai gan Ksenja sazinājusies ar centrā norādītajiem ekspertiem, tie teikuši, ka nevarot noteikt, vai kurpes tikušas pārkrāsotas pirms vai pēc iegādes.

Dīvains gadījums

Tikmēr Latvijas neatkarīgo ekspertu asociācijas eksperte Ingrīda Damberga teicās, ka šāds gadījums viņas redzeslokā nonācis pirmo reizi. „Ļoti interesants gadījums,” viņa noteica.

Lai saprastu, kas ar kurpēm noticis, Dambergai nepieciešams redzēt tādu pašu jaunu apavu pāri. Pircēja nevarētu būt vainīga apavu pārkrāsošanā, sprieda eksperte. Pēc viņas domām, tas ir ražošanas defekts.

„Ja ekspertīzē pierāda, ka šis ir ražošanas defekts, tad viennozīmīgi, jā, viņai ir tiesības saņemt vai nu citu pāri, vai naudu. Tātad jānoņem visa tā virsējā krāsa nost un jāredz, kā izskatās, jo te ir tiešām dīvaini,” uzskata Damberga.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO