Nedēļas garumā dažādiem dziesmu un deju svētku pasākumiem bija kopumā pusmiljons apmeklējumu. No svētku pasākumiem, kas bija par maksu, pārdoti 96% no pārdošanā pieejamām biļetēm jeb pārdotas 88 566 biļetes, un tas liecina par milzīgu sabiedrības interesi par svētku pasākumiem.

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde saka, "sava veida rekords tika sasniegts noslēguma koncerta laikā, jo tad Mežaparka Lielajā estrādē atradās apmēram 70 000 cilvēku, kas bija gan dalībnieki uz skatuves, gan skatītāji. Savukārt pēc aptuveniem aprēķiniem uz sadziedāšanos ieradās septiņi līdz 10 000 cilvēku. Pozitīvi ir tas, ka ir daudzi gados jauni cilvēki, līdz ar to ir sajūta, ka pēc svētkiem tautas mākslas kolektīvi turpinās darbu, radīsies jaunu dalībnieki un Dziesmusvētku kustība turpinās attīstīties," sacīja Melbārde.

Viņa arī piebilda, ka ir jādomā par izglītības procesu: kā tas ir labāk saistīts, kā labāk palīdzēt dziedāt, spēlēt un dejot gribošiem sagatavoties. Dziesmu un deju svētku tradīcija ir saistīta ar augstām mākslinieciskajām kvalitātēm, un bez izglītības dziļas iesaistes ir ļoti grūti to nodrošināt.

LNKC direktore skaidroja, ka

Dziesmu un deju svētku kopējo atmosfēru varētu nodēvēt par unikālu metafizikas piemēru,
8

jo ikviens dalībnieks un svētku apmeklētājs nevarēja nesajust īpašo pozitīvo vibrāciju, kas caurstrāvoja Latviju šajā svētku nedēļā. "Ar visām mūsu maņām jutām, ka gaisma līgo Latvijā. Uzstādījums, ka svētkiem cilvēkos jāievibrē pozitīvā gaisma, manuprāt, ir izdevies," pauda Melbārde.

Melbārdei bijis tas gods un prieks šorīt no Mežaparka Lielās estrādes pavadīt pēdējos sadziedāšanās dalībniekus. Viņa ir priecīga, ka

līdz pašām beigām piedalījās arī vairāki virsdiriģenti.
8

Visizturīgāko virsdiriģentu gods pienāktos Agitai Ikauniecei, Airai Birziņai, Ivaram Cinkusam un Mārim Sirmajam.

"Mani saviļņoja noslēguma pasākums. Sadziedāšanas noslēdzās ar gaišu un intīmu notikumu. Vēl bija palikuši dalībnieki un diriģenti. Beigās dalībnieki sastājās ap Sirmo un, saulei austot, pieprasīja dziedāt "Gaisam pili", "Lauztās priedes" un "Rīga dimd", klāstīja Melbārde.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju

svētku laikā izskanēja trīs publiski bildinājumi, kā arī vienai deju kolektīvu vadītājai piedzima bērns.
8

LNKC direktore informēja, ka tagad būs jāizvērtē aizvadītie svētki, pārdomājot arī to, vai dalībniekiem nebija uzlikta pārāk liela slodze.

Melbārde ir pateicīga visiem dienestiem par darbu svētkos, un jo īpaši viņa ir pateicīga kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei (VL-TB/LNNK), jo ar ministri ir bijis viegli strādāt un ministrei ir bijusi dziļa izpratne par Dziesmu un deju svētkiem.

Jau ziņots, ka Rīgā no 30.jūnija līdz 7.jūlijam norisinājās XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētki. Nedēļas laikā Rīgā bija iespēja baudīt 62 pasākumus, no kuriem 21 bija maksas pasākums, bet 41 - bezmaksas pasākums. Svētki noslēdzās ar krāšņu "Līgo!" noslēguma koncertu un kopīgu sadziedāšanos Mežaparka Lielajā estrādē.

Nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki notiks 2018.gadā, kad Latvijai tiks svinēta 100 gadu jubileja.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO