Policistiem un mediķiem XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki un XV Deju svētki ir bijuši salīdzinoši mierīgi, klāstīja dienestu vadītāji.

Valsts policijas (VP) vadītājs Ints Ķuzis minēja, ka šis ir tas gadījums, kad varētu teikt, ka nekas nav noticis. «Parasti lieli publiski pasākumi mijas ar negadījumiem, pārpratumiem, bet šoreiz jāsaka, ka tiešām ir gods kalpot, jo svētku publika bija toleranta, izprotoša un pretimnākoša,» sacīja Ķuzis.

Ņemot vērā citu gadu pieredzi, policijas darbinieki īpašu uzmanību pievērsa autobusu šoferiem, kuri pārvadāja svētku dalībniekus, taču šajā reizē šoferi nebija uzdrīkstējušies lietot ne pilītes, ne arī pat domāt par stiprāka dzēriena lietošanu.

«Iespējams, ka, pateicoties dalībnieku lielajai noslogotībai, bija tik liela kārtība, jo viņiem nebija laika muļķībām un vaļībām. Protams, ka bija nelieli notikumi, piemēram, kaut kas pazaudēts un nozagts,» atgādināja policijas priekšnieks.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece Renāte Pupele atklāja, ka arī mediķi, kuri iesaistījās palīdzības sniegšanā svētku pasākumu vietās, spēja izjust svētku noskaņojumu.

Mediķi snieguši palīdzību dažādu nelielu traumu un sasitumu gadījumā, taču infekciju slimību gadījumu vai saindēšanās ar pārtiku nav bijis.

Kā ziņots, Rīgā no 30.jūnija līdz 7.jūlijam norisinājās XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki un XV Deju svētki. Nedēļas laikā Rīgā bija iespēja baudīt 62 pasākumus, no kuriem 21 bija maksas pasākums, bet 41 - bezmaksas pasākums. Svētki noslēdzās ar krāšņu «Līgo!» noslēguma koncertu un kopīgu sadziedāšanos Mežaparka Lielajā estrādē.

Nākamie Dziesmu un deju svētki notiks 2018.gadā, kad Latvija svinēs 100 gadu jubileju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO