Vērīgākie autobraucēji vairākās degvielas uzpildes stacijās būs pamanījuši jaunas uzpildes vietas, kas mazliet atšķiras no jau ierastajām gan pēc ārējā noformējuma, gan pēc satura. Tās ir iekārtas, kurās papildināt jaunāko dīzeļmašīnu AdBlue tvertnes.

Kas ir AdBlue? Tā nav nedz dīzeļdegviela, nedz benzīns - tas ir šķidrums, kas paredzēts izplūdes gāzu attīrīšanai un ko pievieno izplūdes sistēmā pēc tam, kad degviela jau ir sadegusi.

Ieguvums no AdBlue izmantošanas ir samazināts izplūdes gāzu kaitīgums - tiek iegūtas izplūdes gāzes, kuru toksiskums atbilst Euro4 vai pat Euro5 normām.

Patlaban degvielas uzpildes stacijās AdBlue šķidrumu galvenokārt izmanto kravas automašīnu vadītāji. Taču izplūdes gāzu attīrīšana ar urīnvielu, kas ir AdBlue pamatā, sastopama jau arī daudzos vieglajos pasažieru auto. Tiesa, auto īpašnieks par šādas sistēmas esamību var pat nenojaust, jo viņam nav nepieciešams sekot līdzi AdBlue šķidruma līmenim speciālajā tvertnē bagāžas nodalījumā - bāciņa tiek uzpildīta pie auto pārdevēja regulāro apkopju laikā.

Kādi ir citi ieguvumi no AdBlue lietošanas un cik tā izmaksā, uzzināsi, ja noskatīsies pievienoto VIDEO.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO