Rīgas pils Baltajai zālei pagaidu jumts jau uzlikts, līdz jūlija beigām jumts būs arī Svētku zālei; joprojām notiek ugunsgrēka seku likvidēšana, pastāstīja būvniecības kompānijas «SBRE» pārstāve Mārīte Straume. «Šobrīd būvnieki jau uzlikuši pagaidu jumtu Baltajai zālei, nākamais darbs ir jumta uzlikšana arī Svētku zālei. Viss tiek darīts operatīvi,» pauda Straume. Rīgas pils pagaidu jumtu uzstādīs līdz jūlija beigām. Būvnieki darbus plānojot veikt aptuveni divās nedēļās.

"SBRE" Rīgas pilī ir uzstādījis divus torņceltņus, tiek demontētas sadegušās konstrukcijas, izvesti un šķiroti gruveši, lai atlasītu vērtīgās lietas, kā arī tiek nodrošināta aizsardzība pret nokrišņiem. Būvnieki strādā pie pamatu stiprināšanas un ārējo, iekšējo inženiertīklu izbūves. Turpināti tiek arī restaurācijas darbi neskartajās telpās, pie fasādes, kā arī mūra daļā.

Straume stāsta, ka pagaidu jumta izbūvei Baltajā zālē, jumta pārseguma demontāžai un pagaidu jumta konstrukciju montāžai izmanto jaudīgu celtni. Esošās sienas tiek nostiprinātas, un izbūvēta pagaidu jumta konstrukcija, līdzīga kā šobrīd ir izbūvēta Mākslas muzejā.

Svētku zālei pagaidu jumts tiks piestiprināts pie esošās jumta konstrukcijas.

Ugunsgrēka seku likvidēšana un pagaidu jumta konstrukcijas izbūve izmaksās 220 900 latu."SBRE" 3. jūlijā iesniegto piedāvājumu vispirms izvērtēja neatkarīgs eksperts no Latvijas Būvinženieru savienības. Pilnsabiedrība iesniedza avārijas seku likvidēšanas un pagaidu jumta izbūves piedāvājumu par 238 500 latiem, taču sarunu procedūrā tika panākta vienošanās, ka "SBRE» minētos darbus veiks par 220 900 latiem līdz jūlija beigām, nodrošinot pagaidu jumta konstrukcijas izbūvi, kas nepieciešamības gadījumā varētu kalpot līdz pat 2014. gada pavasarim.

Šajā kopējo izmaksu summā iekļauta avārijas seku likvidēšana, pagaidu jumta montāža un pagaidu jumta konstrukciju noma deviņiem kalendārajiem mēnešiem.

20.jūnijā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, ko izdevās likvidēt tikai pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4.stāvā izdega 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Remonta dēļ Valsts prezidenta rezidence pārcelta uz Melngalvju namu.

Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves daļā noritēja būvniecības darbi, ko saskaņā ar līgumu bija plānots pabeigt līdz 2015.gada 31.maijam. Projekts tiek veikts par 17 247 139, bet līdz šim faktiski iztērēti 3,7 miljoni.

Ugunsgrēka seku likvidēšana notiek par remontam paredzēto finansējumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO