Eiropas Savienība vakar paziņoja, ka slēdz savu tirgu sēklām no Ēģiptes, kuras tiek vainotas E.coli uzliesmojumā Vācijā un citās Eiropas valstīs. Noskaidrojies, ka bīstamās sēklas no Ēģiptes ievestas 12 pasaules valstīs, to skaitā arī Igaunijā, vēsta "Postimees.ee".

(Ziņa papildināta ar PVD skaidrojumu un video.)

Aģentūra "Reuters" vēsta, ka sēklas no Ēģiptes nokļuvušas vismaz 12 Eiropas valstīs. Latvija šo valstu vidū netiek minēta.

Iespējami kaitīgās sēklas pārdotas 70 dažādām izplatītājfirmām. 54 no tām darbojas Vācijā, pārējās 11 - citās Eiropas valstīs.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienībā līdz 31.oktobrim ir aizliegts visu veidu sēklu un pupiņu imports no Ēģiptes un šādu sēklu un pupiņu tirdzniecība. Šādu lēmumu Eiropas Komisija otrdien pieņēma pēc tam, kad no Ēģiptes importētas grieķu sieramoliņa ('Trigonella foenum-graecum') sēklas tika nosauktas par iespējamo zarnu nūjiņas infekcijas izplatības avotu Eiropā.

Kā sarunā ar TVNET pastāstīja PVD pārstāve Andra Vilciņa, satraukumam nav pamata, jo no nav pierādīts, ka no Ēģiptes ievestās sēklas patiešām vainojamas E.coli uzliesmojumā. Tās tikai tiek turētas aizdomās. Starp valstīm, kurās sēklas ievestas, Latvijas vārds nav sastopams.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO