Iecerēts, ka gadu mijā, Latvijai pārejot no latiem uz eiro, 90% bankomātu stundas laikā sāks izdot eiro. Savukārt pārējie bankomāti vienoto Eiropas valūtu varētu sākt izdot 48 stundu laikā pēc gadu mijas atkarībā no inkasācijas iespējām.

Latvijā ir vairāk nekā 1250 bankomāti, un, iespējams, kādā no tiem vienas nakts laikā tehniski nebūs iespējams nomainīt latus pret eiro. Tādēļ var gadīties, ka atsevišķi bankomāti īslaicīgi nestrādās šā gada beigās vai 2014.gada pirmajā dienā.

«SEB bankas» valdes priekšsēdētājs Ainārs Ozols šodien žurnālistus informēja, ka bankai, plānojot valūtas maiņu gadu mijā, jārisina milzum daudz praktisku lietu. Banku sektorā strādājošie vēlas panākt, lai neērtības klientiem būtu pēc iespējas īsāku laiku, proti, lai bankomāti tiktu aizvērti īsi pirms gadu mijas pusnakts un lai tie darbu atsāktu atkal īsi pēc pusnakts.

Kopumā izskatās, ka pāreja klientiem būs pietiekami ērta, vērtēja Ozols.

Jau ziņots, ka nākamā gada janvārī Latvija kļūs par 18.eirozonas dalībvalsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdzšinējo Latvijas Bankas oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO