Lielākās bažas cenu godīgā pārveidē uz eiro ir par mazajiem lauku veikaliem, kā arī pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, frizieriem, ceturtdien intervijā Latvijas Radio teica Ekonomikas ministrijas (EM) Konkurences, tirdzniecības un patērētāju nodaļas vadītāja Linda Duntava.

«Riska jomas visās valstīs, kas ieviesušas eiro, ir lauku veikali, kur ir viens veikals uz apdzīvoto vietu un cilvēkiem nav citu izvēles iespēju,» teica Duntava.

Pēc viņas stāstītā, riskanti ir arī pakalpojumu sniedzēji, kas bieži cenas apaļo uz augšu. «Tāpat arī pakalpojumu sektors, kur cenas latos ir pietiekami apaļas. Piemēram, frizieru pakalpojumiem, ja cenas tagad ir no pieciem līdz desmit latiem, tad pārrēķinot eiro, tās cenas kaut kādā brīdī pārveidojas par apaļām cenām eiro,» klāstīja Duntava.

Viņa uzsvēra, ka tieši šīs jomas EM arī centīsies pēc iespējas ciešāk uzraudzīt, īpaši pakalpojumu sektoru.

Jau vēstīts, ka Latvija eiro ieviesīs nākamā gada 1.janvārī. Latu maiņas kurss pret eiro saglabāts līdzšinējais Latvijas Bankas oficiālais kurss - 0,702804 lati par vienu eiro.

Valdība ar uzņēmējiem arī noslēgusi memorandu «Godīgs eiro ieviesējs», kura mērķis ir veicināt godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā un kas aicina uzņēmējus un individuālā darba veicējus veikt pareizu un precīzu cenu pārrēķinu un norādīšanu pirms un pēc eiro ieviešanas Latvijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO