Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases vadošais spēlētājs Jānis Bērziņš bija gandarīts par izcīnītajām sudraba medaļām Eiropas čempionātā. Tomēr uzbrucējs atzina, ka labāk Itālijas valstsvienību būtu uzveikuši finālmačā, nevis grupu turnīrā.

Neliela rūgtuma sajūta

«Turnīrs mūsu izlasei viennozīmīgi bija izdevies,» atzina Bērziņš. «Diemžēl finālmačā mēs neparādījām, uz ko bijām spējīgi. Tādēļ varbūt iekšā sēž neliela rūgtuma sajūta. Labāk itāļus būtu uzveikuši beidzamajā cīņā, nevis grupu turnīrā. Bet tāds ir basketbols.»

Latvijas basketbolists Bērziņš tika iekļauts EČ simboliskajā izlasē. Viņš desmit spēlēs vidēji guva 15,4 punktus.

«Spilgtākais turnīra moments noteikti bija pusfināla panākums pret Spāniju. Pirms cīņas zinājām, ka neviena Latvijas izlase nekad nav spēlējusi EČ finālā. Spēle bija ļoti saspringta un emocijas pēc uzvaras bija neaprakstāmas,» skaidroja latviešu basketbolists.

Lielas cerības liek uz U-18 puišiem

20 gadus vecais Bērziņš ir pārliecināts, ka šā gada U-18 izlasei ir pa spēkam pacīnīties par EČ medaļām. «Domāju, ka šī gada U-18 valstsvienības modelis ir ļoti spēcīgs. Arī viņi EČ noteikti cīnīsies par medaļām. Tāpat viņiem pēc pāris gadiem priekšā būs U-20 posms.»

Latvijas valstsvienības vadošais spēlētājs atzina, ka finālmačā tika pieļautas vairākas kļūdas, tādēļ arī izpalika zelta medaļas. «Mēs paši pieļāvām vairākas muļķīgas kļūdas, un viņi mūs par to sodīja. Otrajā spēles daļā Itālija noticēja saviem spēkiem un sāka darboties ļoti pārliecinoši. Cīņas izskaņās mēģinājām atspēlēties, bet izlīst no bedres vairs neizdevās.»

Fanu atbalsts palīdzēja

«Tik kuplu līdzjutēju skaitu nebijām gaidījuši. Skatītāji mums palīdzēja un dzina uz priekšu. Šī bija jau desmitā spēle un spēka vairs nebija daudz, tādēļ fanu atbalsts bija nepieciešams,» teica Bērziņš.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis sarunā ar žurnālistiem atklāja, ka Jānis Bērziņš uzaicināts uz pieaugušo vīriešu izlasi, kas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram. Bērziņam dota divu nedēļu ilga atpūta, bet pēc tam basketbolistam jāpievienojas nacionālajai izlasei.

1935.gadā Latvijas pieaugušo valstsvienība kļuva par pirmajiem kontinenta čempioniem, finālā uzvarot spāņus, bet 1939.gadā tika izcīnīta otrā vieta aiz Lietuvas, taču togad turnīrs tika izspēlēts pēc viena apļa spēlēm bez atsevišķiem mačiem par medaļām. Neviena cita Latvijas vīriešu un sieviešu komanda ne pieaugušo, ne jauniešu un junioru vecumā nekad līdz finālam nav tikusi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO