Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis bija patīkami iepriecināts par U-20 izlases sniegumu šā gada Eiropas čempionātā. Sarunā ar žurnālistiem treneris atzina, ka izcīnītās sudraba medaļas ir lielisks sasniegums.

Lielā eiforijā nevajadzētu krist

«Šiem U-20 puišiem ir pavisam cita attieksme pret darbu un sevi. Esmu pārliecināts, ka viņi nepazudīs lielajā basketbolā. Tomēr tagad nevajadzētu krist lielā eiforijā, neesmu piekritējs skaļiem saukļiem un devīzēm. Viss ir atkarīgs no viņu turpmākās karjeras,» skaidroja nacionālās komandas galvenais treneris.

Parādīja piemēru

«Šī komanda spēlēja stabilu basketbolu no pirmās dienas. Viņiem nebija kritumi un kāpumi, kad vienā mačā nospēlē lieliski, bet nākamā reizē ir pretējs sniegums. Puiši darbojās ļoti nosvērti un mierīgi, protams, nedaudz varēja novērot to trako basketbolu, kad pirmā opcija ir trīspunktu metiens, bet, tad viss pārējais,» atzina Bagatskis.

«Lielajai izlasei es šodien treniņā jau teicu, ka piemērs mums ir parādīts. Jāmēģina arī mums kaut kas līdzīgs izdarīt,» piebilda treneris.

Uz pieaugošo izlasi izsaukts Bērziņš

46 gadus vecais Bagatskis no U-20 izlases uz pieaugušo valstsvienību uzaicināja uzbrucēju Jāni Bērziņu. Bagatskis vēlējās dot iespēju arī Kasparam Vecvagaram un Ojārs Siliņa, taču abi spēlētāji iedzīvojušies savainojumos.

«Bija doma uzaicināt Vecvagaru, Siliņu un Bērziņu,» atklāja Bagatskis. «Pirmajiem diviem ir jāatjaunojas, jāārstējas, visticamāk, viņiem izlasē sevi šogad nesanāks pierādīt. Bērziņam iedevu divu nedēļu pārtraukumu, jo viņš ir emocionāli un fiziski iztukšots. Iespēja viņam tiks dota.»

1935.gadā Latvijas pieaugušo valstsvienība kļuva par pirmajiem kontinenta čempioniem, finālā uzvarot spāņus, bet 1939.gadā tika izcīnīta otrā vieta aiz Lietuvas, taču togad turnīrs tika izspēlēts pēc viena apļa spēlēm bez atsevišķiem mačiem par medaļām. Neviena cita Latvijas vīriešu un sieviešu komanda ne pieaugušo, ne jauniešu un junioru vecumā nekad līdz finālam nav tikusi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO