Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīs deputāta Raivja Dzintara (VL-TB/LNNK) iesniegumu par parlamentārieša Nikolaja Kabanova (SC) pausto viedokli pēc XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem.

Raivis Dzintars aicina komisiju izvērtēt Kabanova ētikas pārkāpumu, kas izpaudies publiskajā komunikācijā pēc Dziesmusvētkiem. Pēc politiķa domām,

Kabanovs savā rakstā laikrakstā «Vesti Segodnja» pauda godu un cieņu aizskarošo attieksmi pret Dziesmu un deju svētkiem un to dalībniekiem.
1

«Deputāta izteikumi par Dziesmu un deju svētkiem aizskar visas sabiedrības, it īpaši latviešu tautas godu un cieņu, un tie nav savietojami ar deputāta profesionālās ētikas principiem,» teikts Dzintara iesniegumā komisijai.

Dzintars uzskata, ka Kabanovs pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa pantu, kas nosaka - deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar parlamenta cieņu nesavienojamus izteicienus. Tāpat šis pants paredz, ka deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli komisijai šis

iesniegums jāizvērtē ne vēlāk kā divas nedēļas pēc lietas ierosināšanas.
1

Paredzēts, ka komisijas sēde, kurā vērtēs Kabanova ētikas pārkāpumu, notiks 6.augustā plkst.13.

Komisijas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) gan šodien norādīja, ka viņš Kabanovu šajā komisijā vairs nevēlas redzēt, un divas nedēļas šajā gadījumā nav nepieciešamas, jo par šo jautājumu varētu nobalsot jau šodien. Arī parlamentārietis Gunārs Rusiņš pauda viedokli, ka Kabanovs ir viennozīmīgi pārkāpis ētikas kodeksu, tomēr komisijai jārīkojas saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli.

Komisijas vadītājs un Kabanova frakcijas biedrs Vitālijs Orlovs (SC) savukārt komisijas sēdē izteica pozitīvu viedokli par Dziesmusvētkiem un piebilda, ka nepiekrīt tam, ko uzrakstīja Kabanovs.

Savukārt Dzintars akcentēja, ka izdarīs visu iespējamo, lai Kabanovs vairs nestrādātu Valstiskās audzināšanas apakškomisijā. Pēc viņa domām, arī

«Saskaņas centra» frakcijai šajā gadījumā būtu jārīkojas un jāatbrīvojas no Kabanova.
1

Par naida kurināšanu Dzintars un VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sola vērsties ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera.

Kā ziņots, šīs Saeimas sasaukuma laikā Ētikas komisija jau izskatīja vairākus iesniegumus saistībā ar Kabanova rīcību. Vienreiz komisija atzina, ka Kabanovs, parakstoties par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, nav ievērojis svinīgo solījumu (zvērestu) un tādējādi pārkāpis deputāta ētikas kodeksu. Vēlreiz Kabanovs tika sodīts par viņa izturēšanos un iespējamo atrašanos alkohola reibumā darba laikā.

Abos šajos gadījumos komisija nolēma Kabanovam piemērot Saeimas Kārtības rullī paredzēto augstāko soda mēru - izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO