SIA «Geka» īpašnieks Gūrijs Bulle pie sava veikala trešdien, 27. jūlijā novietoja simbolisku dzeloņstiepļu žogu. Tādējādi viņš protestē pret varas iestāžu nespēju vairāku gadu garumā novērst bāra «Easy» apmeklētāju vandālismu pilsētā.

Solidarizēties ar G. Bulli bija ieradušies apkaimes iedzīvotāji, citi uzņēmēji. SIA «Bauskas pakalpojumi» tehniskais vadītājs Uldis Borkovskis norādīja uz apkaimes laternām, kurām vairs neatjauno stikla kupolus, jo tos regulāri sasit. Bāram līdzās dzīvojošās Inta Briede un Anita Gasjūne stāstīja par šausmām, ko viņa un kaimiņi piedzīvo ik nedēļas nogali: apčurātas mājas sienas, norauti slēģi, trotuārs pievemts, nereti to «rotā» asins plankumi. Bijušās Kristīgās pamatskolas sargs Ādolfs Tomkevičus rādīja pirms pāris dienām izsisto otrā stāva logu, ar kājām saspārdītās notekcaurules. Iedzīvotāju uzskaitījumu varētu vēl turpināt.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» ļaudis piedāvāja savus problēmas risinājumus. U. Borkovskis ir kategorisks, šāda iestāde no vecpilsētas ir jāizvāc uz neapdzīvotu nomali. A. Gasjūne norādīja, ka bāra apmeklētāji, apkārtnes postītāji ir pilsētā dzīvojoši jaunieši, kuriem vairumam ir vecāki. A. Gasjūne vēršas arī pie viņiem, aicinot rūpīgāk kontrolēt bērnu gaitas. Vienlaikus viņas teiktajā ieskanēja bezcerība, jo sieviete reiz dzirdējusi piedzērušos jaunieti kliedzam uz policistu: «Rāpies iekšā savā mašīnā, brauc projām un liec mani mierā, citādi rīt tu vairs policijā nestrādāsi.»

Sanākušie vienojās, ka aktīvāk jāstrādā un atbildība jāuzņemas valsts policijai, arī pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļai, kas nespēj, varbūt arī negrib savaldīt piedzērušos no bāra uz ielas iznākušos un trakojošos jauniešus. To viņi stāstīja arī telekompānijas LNT žurnālistiem, kuri bija ieradušies uz šo protesta pasākumu. G. Bulle aicināja uz tikšanos arī novada domes priekšsēdētāju Valdi Veipu, kurš nevarēja ierasties, jo veica citus pienākumus.

Nedaudz vēlāk «Bauskas Dzīvei» V. Veips skaidroja, ka saprot pilsētnieku satraukumu, apzinās situācijas nopietnību, tāpēc jau piektdien novada domē uz sarunu aicināti valsts policijas pārstāvji: «Situācija ir jāatrisina un to var panākt kopīgiem spēkiem. Neizslēdzu arī bāra slēgšanu, lai gan tas nav īsti mūsu kompetencē.»

G. Bulle pauda nožēlu, ka varas iestāžu iesaistīšanos var panākt tikai ar radikālām metodēm. Tieši tādēļ dzeloņstiepļu žogu viņš solās noņemt tikai tad, kad vecpilsētas iedzīvotāji nedēļas nogalēs varēs justies droši un komfortabli.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO