ASV vērienīgajā izlūkošanas informācijas nopludināšanā apsūdzētais Edvards Snoudens pametis Krievijas galvaspilsētas Maskavas lidostu, tādējādi oficiāli iekļūstot Krievijas teritorijā, ziņo BBC. Krievijas telekanāls «Rossija 24» vēsta, ka Snoudenam arī piešķirts pagaidu patvērums Krievijā.

Medijus par Snoudena gaitām šodien informēja viņa advokāts Anatolijs Kučerena. Viņš norādīja, ka Snoudens saņēmis nepieciešamos dokumentus, kas ļauj viņam pamest lidostas tranzīta zonu un oficiāli ierasties Krievijas teritorijā.

FOTO: twitter.com

«Rossija 24» vēsta, ka varas iestādes Snoudenam piešķīrušas arī pagaidu uzturēšanās atļauju Krievijā, kas derīga vienu gadu. To apstiprināja arī Snoudena advokāts, balstoties uz «viņa rīcībā esošo informāciju».

Internetā nonākusi patvēruma piešķiršanas apliecības fotogrāfija. Tajā teikts, ka tā ir spēkā līdz 31.jūlijam 2014. gadā.

Kučerena norāda, ka Snoudena atrašanās vieta pagaidām netiks atklāta drošības apsvērumu dēļ, taču drīzumā esot gaidāma Snoudena rīkota preses konference.

Jau ziņots, ka Krievijas Federālās migrācijas dienests Snoudenam pagājušajā nedēļā izsniedza izziņu, kas apstiprina, ka Krievijas varas iestādes šobrīd izskata viņa patvēruma lūgumu Krievijā, un ar šo izziņu viņam dotas tiesības pamest Maskavas Šeremetjevas lidostas tranzītzonu.

Snoudens Šeremetjevas lidostā uzturējies kopš 23. jūnija.

Bijušais CIP darbinieks medijiem nodeva informāciju par ASV izlūkdienesta īstenotu iedzīvotāju izspiegošanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO