Par septiņu igauņu velotūristu atbrīvošanu no gūsta nolaupītājiem tikuši samaksāti pieci miljoni ASV dolāru, ziņo "Ria Novosti". Šādu informāciju ceturtdien pauž arī Igaunijas laikraksts "Eesti ekspress".

Igauņu laikraksta publikācijā teikts, ka velotūristu nolaupīšana Libānā martā notikusi kļūdas dēļ, jo uzbrucēju mērķis esot bijis nolaupīt kādas rietumvalsts pilsoņus, kurai ir intereses Tuvajos Austrumos.

Ķīlniekus šantažējot, nolaupītie esot centušies mazināt rietumvalstu politisko spiedienu uz Sīriju. Kad nolaupītāji saprata savu kļūdu, viņi savus sākotnējos plānus mainīja un pieprasīja izpirkumu, vēsta laikraksts. Nolaupītāji esot saistīti ar Sīrijas specdienestiem.

"Eesti ekspress" atsaucas uz franču portālu "Intelligence Online", kurš specializējies tieši publikācijās par specdienestu darbu. Kā ziņots iepriekš, nolaupīto igauņu atbrīvošanā bija iesaistītas arī Francijas varas iestādes.

Kā vēstīts, septiņi Igaunijas pilsoņi tika nolaupīti 23.martā un atbrīvoti tikai 14.jūlijā uz Sīrijas un Libānas robežas. Atbildību par to vēlāk uzņēmās maz zināms kaujinieku grupējums. Igaunija līdz šim apgalvojusi, ka izpirkuma maksa par gūstekņu atbrīvošanu nav maksāta.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO