ASV paudusi gandarījumu par Latvijas valdības lēmumu izdot kibernoziegumos apsūdzēto Denisu Čalovski, norādot, ka izdošana ir jaudīgs instruments, lai cīnītos pret transnacionālo noziedzību, aģentūrai BNS pavēstīja ASV vēstniecībā Rīgā.

«Mēs esam ļoti gandarīti par Latvijas valdības lēmumu apstiprināt Denisa Čalovska izdošanu. Izdošana ir jaudīgs instruments, lai cīnītos pret transnacionālo noziedzību, un to izmanto valstis visā pasaulē, tostarp Savienotās Valstis un Latvija. Mūsu valdības cieši sadarbojas, lai izdotu aizdomās turētos abām valstīm,» komentē vēstniecībā.

Jau ziņots, ka valdība otrdien nolēma tomēr izdot tiesāšanai Čalovski, par ko nobalsoja septiņi ministri, pieci bija pret, bet viens ministrs atturējās. Sabiedrībā par izdošanu noritēja diskusijas jau ilgāku laiku.

Čalovski apsūdz par to, ka viņš ar datorvīrusu «Gozi» inficējis vairāk nekā vienu miljonu datoru pasaulē. Izmantojot radīto vīrusu, iegūta informācija, kas ļāvusi ielauzties banku kontos un nozagt naudu miljoniem latu vērtībā. Inficēto datoru vidū ir arī 190 ASV Nacionālās aviācijas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoru.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO