Lielbritānijā otrdienas vakarā atsākušies grautiņi, kas valsti piemeklējuši jau trīs iepriekšējās naktis, ziņo policija. Visnopietnākās nekārtības izcēlušās Mančestrā, kur simtiem jauniešu, kuru sejas aizklātas ar maskām, sarīkojuši grautiņu pilsētas centrā, dauzot skatlogus, laupot veikalus un iesaistoties sporādiskās ielu cīņās ar policiju.

Papildināts ar jaunāko informāciju.

Enfīldā, kas atrodas Ziemeļlondonā, kur notika dramatiskākās sacelšanās pirmdienas naktī, pašlaik ir ļoti kluss. Daži satiktie vietējie iedzīvotāji stāsta, ka viņi visu nakti palīdzēs policijai uzraudzīt kārtību apkārtnē.

Kilrils Marks Remsbotoms no Mančesteras pilsētas domes BBC pastāstīja, ka dome visu nakti sadarbosies ar policiju, lai nodrošinātu pilsētā maksimālu drošību. Viņš teica, ka pašlaik ir precīzi grūti pateikt, cik lieli zaudējumi ir nodarīti, bet ļoti daudziem veikaliem ir izsisti skatlogi. Viņš arī informēja, ka ļoti lielus zaudējumus ir nodarījusi relatīvi maza, jaunu cilvēku grupa.

Vieni no pēdējiem veikaliem, kas tikuši izlaupīti, ir „Diesel”, „Bang and Olufsen” un „High and Mighty”. Policija pašlaik noskaidro apstākļus. Kā min aculiecinieki, laupīšana notikusi pirms stundas.

Policijas pārstāvji informēja, ka viņi Kaningtaunā, Rietumlondonā, tika apmētāti ar pudelēm un ķieģeļiem. Tika veikti daudzi aresti.

Neliels daudzums kārtības traucētāju Mančesterā pietiekami ātri pārvietojas no vienas vietas uz otru. Pašlaik Mančesterā ir valda neliela noziedzības gaisotne. Es biju Pikadilīgārdenos, kad divi jaunieši, braukājot uz velosipēdiem, uzsauca cilvēku baram: "Oldham street", un tad jaunu cilvēku grupa pagriezās un sāka pārvietoties uz "Oldham street" pusi, kur izlaupīja „Cash converter”, tā stāsta aculiecinieki

Mančestrā arī atsevišķām vandāļu bandām izdevies atspiest policijas spēkus, un tās sākušas laupīt apavu, apģērbu un elektronikas veikalus, bet kādu meiteņu apģērbu veikalu pilsētas centrā huligāni aizdedzinājuši.

Kāds vietējais iedzīvotājs britu raidsabiedrībai BBC pavēstījis, ka laupīšana, kas sākās pēc tam, kad vandāļiem izdevās atspiest kārtības sargus, turpinoties jau “stundām”.

Grautiņi izcēlušies arī Mančestras aglomerācijā esošajā Selfordā, kur aptuveni 20 cilvēku liela jauniešu banda jau pēcpusdienā apmētāja policijas automašīnas ar ķieģeļiem, taču likumsargi uzbrucējus sākotnēji izklīdināja.

Mančestras aglomerācijas policijas pārstāvis pavēstīja, ka huligāni kārtības sargiem uzbrukuši ap plkst. 17.00 (plkst. 19.00 pēc Latvijas laika) Selfordas iepirkšanās centrā.

“Uz policijas automašīnām tika sviesti vairāki ķieģeļi,” stāstīja policijas pārstāvis. “Tur bija 20 jaunieši, kurus izklīdināja aptuveni ducis policistu.”

Tomēr vēlāk saņemtas ziņas, ka arī Selfordā vairāki simti jauniešu, kas no jauna sapulcējušies pie tirdzniecības centra, sākuši laupīšanu.

Arī Lielbritānijas otras lielākās pilsētas - Birmingemas - policija ziņo, ka cenšas savaldīt “lielu ļaužu grupu, kas rada nekārtības vairākās vietās pilsētas centrā".

Saņemtas ziņas par nopietnām nekārtībām arī Birmingemā un tās apkārtnē, taču Londonā, kur grautiņi sākās pagājušās nedēļas nogalē un tagad ievesti lieli policijas papildspēki, visumā valda miers.

“Notikuši uzbrukumi dažiem veikaliem, un ir ziņas par aizdedzinātu automašīnu,” teikts Vestmidlendsas policijas paziņojumā.

Jau iepriekšējā naktī Vestmidlendsas policija nekārtību laikā Birmingemā aizturējusi vairāk nekā 130 cilvēkus.

Arī Vestbromvičā, kas atrodas netālu no Birmingemas, aptuveni 200 cilvēku liela jauniešu banda apmētā ar dažādiem priekšmetiem policistus, demolē veikalus un dedzina automašīnas, vēsta policija un britu raidsabiedrība BBC.

Televīzijā pārraidītajos videokadros bija redzami jaunieši, kas patvērušies aiz barikādēm un atvaira kārtības sargu mēģinājumus tos savaldīt.

Vardarbība uzliesmojusi arī netālu esošajā Vulverhemptonā, kur jaunieši sākuši demolēt veikalus.

"Vulverhemptonā [dauzoņas] ielauzušies dažos veikalos. Vestbromvičā šobrīd ir zināmas nekārtības un aizdedzinātas divas automašīnas," teikts Vestmidlendsas policijas paziņojumā.

Kā ziņots, grautiņi sākās sestdien Londonā, kad miermīlīga demonstrācija, kuru izraisīja kāda policijas sašauta Totenhemas iedzīvotāja nāve, pārauga vardarbībā. Trīs naktis ilgušo nekārtību laikā Londonā 111 policisti guvuši ievainojumus, bet vismaz 525 nekārtību dalībnieki ir aizturēti.

Kopš nedēļas nogales nekārtības pārsviedušās arī uz citām Anglijas pilsētām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams