Lielbritānijas iedzīvotāji ir panikā par notiekošajiem grautiņiem. Neskaitāmas ēkas ir nodedzinātas, veikali un arī mājas ir izlaupītas, savukārt cilvēki uz līdzenas vietas kļuvuši par bezpajumtniekiem. Dažiem vienīgais, kas palicis pāri no mantības, ir mugurā uzvilktā pidžama, tā šovakar no Lielbritānijas vēstīja LNT ziņas.

Miljoniem cilvēku visā Lielbritānijā visu aizvadīto vakaru un nakti nespējuši vien atrauties no ziņu tiešraidēm plašsaziņas līdzekļos. Prātam neaptveramā ātrumā Londonas priekšpilsētas cita pēc citas kritušas vandaļu nežēlastībā.

Panika aug augumā

Panika iestājusies pēc pusnakts, kad agresijas sērga izgāja ārpus Londonas robežām - citās pilsētās.

Lielbritānija šorīt pamodusies dziļā šokā, apjaušot vardarbīgo grautiņu, izlaupīšanu un dedzināšanas sekas.

Kamēr vieni LNT ziņām stāstīja, ka karu pieteikusi „zudusī paaudze” jeb neizglītoti, demotivēti un nabadzīgi jaunieši bez darba, tikmēr liela daļa Lielbritānijā tagad jau saprot, ka tas vairs nav protests pret sociālo netaisnību.

Dedzina, lai zagtu

Aizvien pieaugošie grautiņi esot brutāls, bara instinkta vadīts pūļa un kriminālo grupējumu noziegums. Nodedzinot vietējos uzņēmumus, tostarp labdarības veikalus, ir iznīcinātas pat esošās darbavietas, tādējādi veicinot vēl lielāku bezdarbu valstī.

Kā salīdzinājums tiek minēts:

ja cilvēki Tuvajos Austrumos iet ielās, lai cīnītos par pamata cilvēktiesībām, tad Londonas grautiņi notiek, lai nozagtu plazmas televizorus un aiznestu kases aparātus,

vēstīja raidījums.

Vienā mirklī paliek bez pajumtes

Pēc triju dienu grautiņiem aptuveni simts londoniešu novesti līdz galējam izmisumam, jo viņu dzīvokļi un mājas nodedzinātas līdz pamatiem. Līdz ar to šie cilvēki kļuvuši par bezpajumtniekiem. Dažiem vienīgais, kas palicis no mantības, ir mugurā esošā pidžama.

Lielbritānijas iedzīvotāji ļoti satraucas par policijas bezspēcību. Izskan margināli aicinājumi ievest armiju Londonas ielās, ja reiz aizvadītajā naktī 6 tūkstoši policistu netika galā ar trakojošajām bandām.

Par vandaļiem sūdzas TV

Veikali tika brīvi izlaupīti vismaz divas stundas, jo policija neiejaucās.

Daudziem iedzīvotājiem vienīgā iespēja, kā pateikt, ka viņi ir vandalisma upuri, bijis zvans uz televīzijām.

Izmisušie londonieši tiešraidē informējuši, kur kas deg un tiek izlaupīts, jo ugunsdzēsēji un policija neesot spējuši vairs tikt galā, informēja LNT ziņas. Šobrīd cilvēki, kuri dzīvo bailēs no atkārtotiem grautiņiem, tiek mierināti, ka policistu skaits Londonā palielināts par 10 tūkstošiem.

Viesstrādnieki no Latvijas LNT ziņām satraukti stāstījuši: tā kā grautiņu rīkošanā tiek vainoti imigranti, tad netieši varētu pieaugt negatīvisms arī pret iebraucējiem no Austrumeiropas.

Gaidot šo nakti, vairums londoniešu savu māju logus jau esot aizseguši ar finiera plāksnēm.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams