Starptautiskajā Frankfurtes auto šovā septembrī pasaules pirmizrādi piedzīvos Honda Civic universālis.

Civic Tourer dizains un tehnika ir izstrādāti Eiropā. Tā uzbūve ir pārdomāta tiktāl, ka pat ar tik dinamisku, zemu profilu tiek iegūts klasē labākais bagāžnieka ietilpības rādītājs – 624 litri līdz kravas nodalījuma pārsegam pat ar paceltu aizmugurējā sēdekļa atzveltni. Salīdzinājumam – Civic piecu durvju hečbeka bagāžnieka tilpums līdz logiem ir 477 litri. Ja nolaiž universāļa aizmugurējā sēdekļa atzveltnes un izmanto telpu līdz pat jumta apšuvumam, salonā var pārvadāt bagāžu 1668 litru apjomā. Šādus salona ietilpības rādītājus lielā mērā ļāvis panākt degvielas tvertnes centrālais novietojums zem priekšējiem sēdekļiem. Identiska koncepcija realizēta arī hečbekā.

Civic Tourer komplektēšanai Honda piedāvās 1,6 litru dīzeļdzinēju vai arī 1,8 litru benzīna motoru komplektā ar manuālo vai automātisko pārnesumkārbu.

1,6 litru i-DTEC dīzeļdzinējs attīsta 120 ZS un 300 Nm. Tas debitēja piecu durvju Civic hečbekā, taču šobrīd tiek piedāvāts arī modeļa CR-V pircējiem. Par to, kādi būs ar šo spēka agregātu apgādātā Civic Tourer patēriņa rādītāji, pagaidām informācijas nav.

Otrs spēka agregāts būs benzīnnieks ar 1,8 litru darba tilpumu. Arī par šā 142 ZS spēcīgā motora patēriņu informāciju Honda pagaidām nesniedz.

Nobeigumā var atzīmēt, ka Civic Tourer iegūs jaunu adaptīvo amortizatoru sistēmu uz aizmugurējās ass. Tai būs trīs darbības režīmi – Comfort, Normal un Dynamic -, un ar tiem auto iegūs optimālas stabilitātes un komforta īpašības dažādas slodzes apstākļos. Proti, tālos braucienos Civic Tourer varēs būt līgans un komfortabls, savukārt, ja radīsies vēlme braukt atraktīvāk, amortizatorus varēs pārslēgt stingrākā darbības režīmā.

Honda Civic Tourer tiks ražots rūpnīcā Lielbritānijā, un Eiropas tirgū to pakāpeniski sāks ieviest 2014.gada sākumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO