Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir konstatēti kādi amatpersonu pārkāpumi, tie ir objektīvi jāizvērtē, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers norādīja, ka būtiski ir, lai izvērtēšana notiktu objektīvi un korekti, bez aizdomām par mēģinājumiem izrēķināties ar kādām amatpersonām.

«Jebkurā gadījumā skaidrs, ka politiķiem nebūtu tieši jāiejaucas tiesībsargājošo institūciju darbā, jo, pat ja tas notiek ar labiem nodomiem, tas var tikt traktēts neviennozīmīgi,» teica Dombrovskis.

Tā kā KNAB ir premjera institucionālā un arī ģenerālprokurora funkcionālā pārraudzībā,

Dombrovskis plānojis uz tikšanos aicināt ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, lai izvērtētu situāciju.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosinājis disciplinārlietu pret savu vietnieci Jutu Strīķi. Disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus no 1.jūlija līdz 7.jūlijam un no 22.jūlija līdz 30.jūlijam un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta izmeklētāja.

Streļčenoks uzskata, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai uzdots veikt disciplinārlietas izmeklēšanu un sagatavot slēdzienu līdz 13.septembrim.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams