Viļņas ugunsdzēsēji naktī gandrīz sešas stundas cīnījušies ar lielu ugunsgrēku pazīstamajā Garjūnu tirgū, kur 250 kvadrātmetru platībā izdedzis angārs ar sadzīves ķīmijas un rūpniecības precēm, automašīnu detaļām un riepām, vēsta Lietuvas televīzija.

Degošajā angārā nodārdēja vairāki sprādzieni, virs tirgus cēlās biezu, kodīgu dūmu mākonis.

Nav ziņu, ka ugunsgrēkā būtu cietuši cilvēki. Angāra vietā palikušas tikai krāsmatas. Tur joprojām dežurē ugunsdzēsēji.

Ugunsgrēka cēloni eksperti cer noskaidrot šodien. Kā stāstījuši tirgotāji, angārā atradušās novērošanas kameras, kas varētu palīdzēt noteikt, vai ugunsgrēks nav izraisīts tīšuprāt.

Angārs nav bijis apdrošināts, tirgotājiem bijusi iespēja apdrošināt vienīgi savas dzīvību.

Ugunsdzēsēji portālam "Lrytas.lt" pauduši izbrīnu, ka tirgotāji metušies iekšā angārā un centušies glābt preces, riskējot ar dzīvību, lai gan liesmas strauji vērsušās plašumā.

"Tas bija ļoti bīstami un radīja problēmas ugunsdzēsējiem. Tirgotāji centās iekļūt vēl nedegošajā ēkas daļā un nest laukā preces. Un diezgan daudz iznesa arī," stāstījis Viļņas apriņķa Ugunsdzēsības pārvaldes Valsts uzraudzības nodaļas priekšnieks Artūrs Vaišnors.

Pēc viņa teiktā, labi, ka ugunsgrēks izcēlies ap pusdesmitiem vakarā, kad ap angāru nebija sarindotas mašīnas. "Ņemot vērā, ka tur atradās autodetaļas, smērvielas, parfimērija, spirta šķīdumi, nav brīnums, ka liesmas izplatījās tik strauji. Labi arī, ka nebija daudz cilvēku. Ja vējš būtu bijis stiprāks, uguns varēja pārsviesties uz tuvējām ēkām, bet tagad izdegušas tikai trīs ceturtdaļas viena angāra," sacījis Vaišnors.

Daži tirgotāji pavadījuši Garjūnos visu nakti šokēti, ka zaudējuši savus iztikas avotus. Tirgus administrācija viņiem solījusi pēc pāris nedēļām sagādāt jaunu tirdzniecības vietu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO