Latvijas Nacionālās operas (LNO) orķestra, solistu un kora arodbiedrība trešdien, tiekoties ar kultūras ministri Sarmīti Ēlerti, aicinājusi atcelt LNO ilggadējo vadītāju Andreju Žagaru no amata, aģentūru BNS informēja arodbiedrībā.

Kultūras ministres viedoklis būs zināms tuvākajā laikā, aģentūrai BNS norādīja viņas pārstāvis Andris Saulītis.

Tikšanās laikā pārrunāta LNO finansiālā situācija un iespējas uzlabot operas saimniecisko darbību. Arodbiedrība uzskata, ka jāoptimizē LNO administrācija un jānomaina operas ilggadējais vadītājs Žagars, lai novērstu turpmāku nesaimniecisku rīcību ar valsts līdzekļiem.

LNO pārstāvji arī aicinājuši rast iespēju nākamā gada valsts budžetā paredzēt tādu valsts dotācijas apmēru, ar kuru būtu iespējams nosegt gan mākslinieku atalgojumu, gan nodokļus, atjaunojot pilnu darba slodzi operas darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka LNO Simfoniskā orķestra mākslinieku neatkarīgā arodbiedrība nākusi klajā ar viedokli, ka operas vadība ignorē darbinieku prasības un valsts dotācijas līdzekļus tērē nelietderīgi. Savukārt LNO vadītājs Andrejs Žagars pārmetumus operai par nelietderīgu naudas izmantojumu noraida, saistot tos ar priekšvēlēšanu kampaņu un arodbiedrības vadītāja Alda Grundes vēlmi spodrināt savu kā Nacionālās apvienības deputāta kandidāta tēlu.

Operas finanses pārbaudīs arī Valsts kontrole (VK). Tā jau sākusi ikgadējo finanšu revīziju Kultūras ministrijā, kuras laikā šogad pārbaudīs arī Latvijas Nacionālās operas dotācijas izlietojumu, aģentūrai BNS norādīja valsts kontroliere Inguna Sudraba. Valsts kontroles revīzija KM beigsies nākamā gada 1.maijā.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams