Eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, kura bija nonākusi Stradiņa slimnīcā, akūtas veselības problēmas nav konstatētas un patlaban viņa jau ir izrakstīta no ārstniecības iestādes, šodien žurnālistiem pastāstīja Stradiņa slimnīcas Neiroloģijas klīnikas vadītājs profesors Andrejs Millers.

Papildināts ar eksprezidentes pārstāves teikto

Vīķe-Freiberga bija nonākusi slimnīcā ar neiroloģiska rakstura problēmām, kuru dēļ bija nepieciešams veikt veselības izmeklējumus. Pārbaudēs nekādas akūtas neiroloģiskas problēmas neesot konstatētas, tāpēc eksprezidente "apmierinošā stāvoklī" jau izrakstīta no slimnīcas un ārstēšanos turpinās pie sava ģimenes ārsta.

Runājot par ārstniecības izmaksām, Millers vien norādīja, ka "daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir apdrošināšana, kas šīs izmaksas sedz".

Kā ziņots, Vīķe-Freiberga nedēļas nogalē nonāca Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Vīķes-Freibergas pārstāvju teiktais liecināja, ka eksprezidentei veiktas dažādas veselības pārbaudes. "Freibergas kundze vēlas veikt dažas analīzes un pārbaudes," aģentūrai LETA skaidroja bijušās Valsts prezidentes sekretāre Daina Lasmane.

Vīķe-Freiberga uz slimnīcu tika atvesta ar neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu.

No neoficiāliem avotiem noskaidrojām, ka eksprezidente slimnīcā nogādāta ar neiroloģiskām sūdzībām. Pēc zinātāju teiktā, runa var būt par asinsrites traucējumiem smadzenēs, kas var izpausties daudzos veidos, tostarp kā roku tirpšana, lūpu kaktiņu noslīdēšana un daudzi citi. Šādos gadījumos hospitalizācija esot obligāta, jo dažkārt izpausmes var pazust ātri, bet citos gadījumos sekas var būt jūtamas ilgu laiku.

Eksprezidente atgriezusies lauku mājās Kurzemē

Savukārt eksprezidentes pārstāve Daina Lasmane aģentūru BNS paziņoja, ka Vīķe-Freiberga kopumā jūtas labi un ir atgriezusies lauku mājās Kurzemē. Ārstnieciskas manipulācijas klīnikā neesot veiktas un akūtas saslimšanas izmeklējumos nav konstatētas.

"Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuri nedēļas nogalē sniedza nepatiesas ziņas un diagnozes par viņas veselību, Vaira Vīķe-Freiberga iesaka apdomāt, vai viņiem nebūtu ienesīgāk savas dotības izmantot grāmatu rakstīšanai Harija Potera sērijai līdzīgā žanrā, varbūt kļūtu tikpat slaveni kā Džoanna Roulinga," pavēstīja Lasmane.

Saeima Vīķi-Freibergu ievēlēja par Latvijas Valsts prezidenti 1999.gada 17.jūnijā uz četriem gadiem un viņas mandātu atjaunoja 2003.gadā. Viņa bijusi iecelta par Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašo sūtni reformas jautājumos 2005.gadā un bijusi oficiāla Baltijas valstu kandidāte ANO ģenerālsekretāra postenim 2006.gadā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO