Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) turpina spēlēt spēli «Atrodi kļūdu manos finanšu aprēķinos», kritizē Finanšu ministrija (FM), vienlaikus kā demagoģiskus noraidot izglītības ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) pārmetumus par nepietiekama finansējuma paredzēšanu pedagogiem.

Šā gada budžetā bija paredzēti trīs miljoni latu, lai no septembra paaugstinātu atalgojumu pedagogiem ar trešo kvalifikācijas pakāpi, un atbilstoši tam 2014.gada valsts budžeta bāzes programmā ir paredzēti deviņi miljoni latu pedagogu ar trešo kvalifikācijas pakāpi algu paaugstināšanai, aģentūrai LETA sacīja FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Viņš atzina, ka IZM veiktos finanšu aprēķinus var raksturot ar vārdiem «Atrodi kļūdu manos finanšu aprēķinos», jo IZM četras reizes nosūtījusi uz FM papildu finanšu pieprasījumu, ik reizi minot jaunu interpretāciju finanšu pieprasījuma pamatojumam un vienmēr pieļaujot arī kādu kļūdu aprēķinos. Tādēļ izglītības ministrs tiek aicināts pieņemt darbā kompetentu finansistu, kas spēj veikt aprēķinus un veidot budžeta tāmes bez kļūdām.

FM ir būtiski, lai nozaru ministrijas spēj pamatot katra nodokļa maksātāju iemaksātā lata plānotos tēriņus, atzīmēja Jarockis.

FM pārstāvis atzina, ka izglītības ministrs īsi pirms jaunā gada sākuma maldina pedagogus un rada neskaidrību par viņu atalgojumu. FM nākamā gada budžeta bāzē ir paredzējusi finansējumu pedagogu atalgojuma palielināšanai atbilstoši aprēķiniem, ka no šā gada septembra tiek paaugstināts atalgojums pedagogiem ar trešo kvalifikācijas pakāpi.

Kā ziņots, izglītības un zinātnes ministrs šodien pārmeta FM, ka tā cenšas atņemt naudu pedagogiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO