Pilnīga uzturēšanās atļauju piešķiršanas atcelšana atstātu negatīvu ietekmi uz valsts budžetu, tā šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» izteicās premjers Valdis Dombrovskis (V).

Ministru prezidents norādīja, ka šāda ietekme būtu mērāma daudzos miljonos latu, un šādā gadījumā būtu atkal nepieciešamas diskusijas par izdevumu mazināšanu.

Pēc Dombrovska domām, būtu jāmeklē fiskāli neitrāls risinājums, piemēram, investīciju piesaistīšanas sadārdzināšana, piemēram, iemaksājot 25 000 eiro ekonomiskās attīstības fondā, no kura varētu finansēt projektus reģionu attīstībai.

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka nacionālā apvienība informējusi koalīcijas partnerus, ka «uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšana» ir būtiska VL-TB/LNNK prioritāte. Tomēr nacionālās apvienības valdē nav notikusi diskusija par rīcību, ja šīs ierosinājums negūs koalīcijas partneru atbalstu.

Tikmēr VL-TB/LNNK valdes loceklis Jānis Iesalnieks intervijā Latvijas Radio 4 pauda viedokli, ka nacionālā apvienība esot gatava bloķēt 2104.gada budžeta pieņemšanu, ja nepārtrauks piešķirt uzturēšanās atļaujas par nekustamo īpašumu iegādi.

Kā ziņots, pēc ekonomikas ministra Daniela Pavļuta domām, no katras uzturēšanās atļaujas daļa līdzekļu ir jānovirza jaunveidojamā ekonomiskās attīstības fondā, no kura tiktu finansētas uzņēmējdarbības atbalsta un jaunu darbavietu izveides programmas, kā arī ieguldījumi industriālajā infrastruktūrā reģionos.

«Termiņuzturēšanās atļauju programma ir jāpilnveido, lai tā sasniegtu galveno mērķi - veicinātu investīciju piesaisti reālajā sektorā, ekonomikas izaugsmi un jaunu darbavietu izveidi. Tāpēc mūsu piedāvājums ir no katras uzturēšanās atļaujas daļu līdzekļu novirzīt jaunveidojamā ekonomiskās attīstības fondā, no kura tiktu finansētas uzņēmējdarbības atbalsta un jaunu darbavietu izveides programmas, kā arī ieguldījumi industriālajā infrastruktūrā reģionos. Investors līdzekļus iemaksātu ekonomiskās attīstības fondā, bet valsts sadarbībā ar pašvaldībām izvēlētos, kādās aktivitātēs tos investēt, lai sasniegtu lielāko ieguvumu ekonomikai un iedzīvotājiem. Lai uzturēšanās atļauju programma kalpotu par ilgtermiņā kvalitatīvu investīciju avotu Latvijas industriju un ekonomikas attīstībai, tai ir jābūt pastāvīgai un prognozējamai ilgtermiņā,» uzsver ekonomikas ministrs.

Jau ziņots, ka nacionālā apvienība aicina koalīcijas partnerus vienoties par kārtību, kad un kā pārtraucama pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamo īpašumu iegādi. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu VL-TB/LNNK uzskata par būtisku prioritāti, kas jāpaveic esošajai valdībai, teikts nacionālās apvienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem. Līdz ar to nacionālā apvienība aicina finanšu ministru Andri Vilku (V) budžeta sastādīšanas gaitā pie ieņēmumu daļas nerēķināt no uzturēšanās atļauju tirdzniecības iegūtos līdzekļus.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams