Ir daudz un dažādi auto ražotāji, par kuru izstrādājumu izskatu tiek lauzti šķēpi, raisās plašas diskusijas un noliedzēji nekad nebūs vienisprātis ar markas piekritējiem.

Ar Jaguar ir krietni vien citādāk - galvenā dizainera Jana Kaluma vadībā britu zīmols nav izlaidis nevienu neglītu auto un apgalvojuma karstākais apliecinājums ir Frankfurtes auto šovam domātais C-X16 ielas sporta auto koncepts. Par to jau ziņojām iepriekš, taču toreiz informācijas bija pavisam maz, un bilžu - vēl mazāk, proti, tikai viena nieka dizaina skice.

Ik pāris gadus notiekošajam Frankfurtes auto šovam klauvējot pie durvīm, Jaguar beidzot atklājis pietiekami daudz informācijas, lai gūtu priekšstatu par to, kāds tad īsti būs solītais Porsche Cayman konkurents no "plēsīgo kaķu" dzimtas.

Auto ārējā dizainā ir skaidri saskatāmas 2+2 kupejas XK dizaina pazīmes, taču izmēros auto ir krietni kompaktāks (garums - 4445 mm, platums - 2048 mm, augstums - 1297 mm, riteņu bāze - 2622 mm) un tā salonā vietu atradīs tikai divi braucēji.

Jaguar C-X16

FOTO: Jaguar

Līdzās dizaineriem pamatīgu darbu C-X16 izstrādē ieguldījuši arī inženieri - ir iegūts auto ar stingru alumīnija virsbūvi, klasisko piedziņu, 50:50 svara sadalījumu starp asīm un inovatīvu 3 litru V6 kompresordzinēju, kurš attīsta 380 ZS un 450 Nm. Vajadzības gadījumā vadītājs var iegūt papildus jaudu un vilkmi no hibrīdsistēmas, ko veido astoņu pakāpju pārnesumkārbā iebūvēts elektromotors ar 95 ZS un 235 Nm, kā arī akumulatoru bloks, ko lādē bremzēšanas laikā; iekārta, kas ir stipri līdzīga Formula 1 izmantotajai KERS sistēmai, ir palaižama ar pogu uz stūres un ļauj apdzenamo auto ātri vien atstāt tālu aiz muguras. C-X16 spēj braukt arī ar elektrību vien līdz pat 80 km/h ātrumā, taču lielus attālumus nelielā 1,6 kWh baterija nenodrošinās.

Jaguar C-X16, kas gabarītu ziņā esot mazākais (garums ir 4,445 metri) markas automobilis kopš 1954. gada XK120, spēj 100 km/h sasniegt 4,4 sekundēs, no 80 līdz 120 km/h tas paātrinās 2,1 sekundē un attīsta apaļu 300 km/h maksimālo ātrumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO