Kā zina katrs kārtīgs latvietis, igauņi ir mazliet traki un lai atrastu tam kādus pierādījumus. Viens no pārliecinošākajiem pierādījumiem igauņu trakajiem hobijiem ir sacensības, kas saucas Klapperjaht.

Klaperjaht pēc būtības ir trofi reids, taču tas tiek veidots pēc izturības sacensību principa un trasi veido bumbu bedres un purva akači, un vislabāk armijas tehnikai piemērots apvidus. Bet, ko īsti nozīmē nosaukums Klaperjaht? "Klaperjaht ir medības ar dzinējiem, un šeit viņi dzenas viens otram pakaļ. Un dzenas arī pēc balvas, mums vienmēr ir labs balvu fonds," stāsta Nissan Klaperjaht organizators Imre Heinsārs.

Sacensības ir trofi reida un ātrumsacensību apvienojums, kas noris 4 līdz 4,5 garā trasē, kur vietām dubļu dziļums sniedzas augstāk par padusēm. Izklausās "netīri" un grūti, taču cilvēki šajās sacensībās piedalās brīvprātīgi - tas ir dzīvesveids.

Sportistu galvnais uzdevums ir pēc starta, kas visām klasēm ir kopīgs, veikt pēc iespējas vairāk apļu atvēlētajās trīs stundās. To, ka Klaperjaht nav nekādas bērnu spēlītes un sacensības tiešām ir sarežģītas, apliecina fakts - vidēji šais trīs stundās tiek veikti tikai 6 apļi, tātad apmēram 25 kilometri. Labākie sportisti gan pamanoties dažkārt nobraukt 8 un pat 10 apļus, taču kilometrāža tāpat ir niecīga, ja salīdzina ar attālumu, ko trīs stundās var nobraukt pa šoseju.

Vairāk par trakajām sacensībām, kas trīs stundās prasa vairāk enerģijas nekā nedēļu garais Lādogas trofi reids, uzzināsi, ja noskatīsies zemāk pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams