Grieķijas ekonomika šā gada otrajā ceturksnī samazinājusies par 7,3%, tādējādi piedzīvojot straujāku kritumu, nekā tika lēsts iepriekš, liecina Grieķijas statistikas biroja ASE jaunākā informācija.

Statistikas birojs iepriekš ziņoja, ka valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, samazinājās par 6,9%.

ASE koriģējis arī ekonomikas datus par gada pirmajiem trīs mēnešiem, IKP krituma aplēses palielinot līdz 8,1%.

Biroja dati liecina, ka patēriņš Grieķijas ekonomika otrajā ceturksnī samazinājies par 6,8%, bet investīcijas - par 17,9%.

Grieķija jau norādījusi, ka straujāka par prognozēto ekonomikas lejupslīde ir apgrūtinājusi valsts pūliņus sasniegt budžeta deficīta samazināšanas mērķus, par kuriem panākta vienošanās ar Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF).

Grieķijas ekonomika recesijā atrodas jau trešo gadu pēc kārtas, un valsts valdība prognozē, ka Grieķijas IKP šogad kopumā varētu samazināties par aptuveni 5%.

Kā ziņots, eirozonas līderi jūlija beigās vienojās par 159 miljardus eiro (111,75 miljardus latu) vērtu Grieķijas glābšanas plānu, lai novērstu valsts maksātnespēju.

Glābšanas plānā iesaistīsies arī privātais finanšu sektors, kas nodrošinās 50 miljardus eiro lielu finansējumu papildus Eiropas valstu valdību un SVF piešķirtajiem 109 miljardiem eiro.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams